Silesion.PL

serwis informacyjny

Pierwszy trening zawodników ŁKS Łódź po przerwie urlopowej

lks lodx stadion

lks lodx stadion

We wtorkowy wieczór na boisku hybrydowym przy al. Unii 2 piłkarze ŁKS-u wzięli udział w pierwszym treningu w ramach przygotowań do nowego sezonu. Trener Kibu Vicuña na dzisiejszych zajęciach miał do dyspozycji 27 zawodników.

Po krótkim urlopie piłkarze ŁKS-u na pierwszych przed nowym sezonem zajęciach spotkali się już we wtorek. Dzisiejszy trening, pierwszy pod wodzą trenera Kibu Vicuñy, odbył się na boisku hybrydowym przy al. Unii 2 i miał charakter wprowadzający do zaplanowanego przez sztab szkoleniowy mikrocyklu treningowego.

Na pierwszym treningu po urlopie będziemy chcieli wprowadzić trochę pozytywnej atmosfery, aby zawodnicy poczuli się swobodnie. Nie zabraknie też małych i dużych gier, czyli tego co zawodnicy i my trenerzy lubimy najbardziej – wyjaśniał przed zajęciami trener Paweł Drechsler, który podobnie jak Marcin Pogorzała pełni rolę asystenta trenera Kibu Vicuñy.

W dzisiejszych zajęciach wzięło udział 27 zawodników. Wśród nich nowi piłkarze, w tym Marek Kozioł, Nacho Monsalve, Javier Moreno, Stipe Jurić, Jan Kuźma i Bartosza Szeliga (dziś ŁKS podpisał z zawodnikiem umowę), a poza nimi także Ricardo Guima (wrócił z wypożyczenia) oraz zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie stanowili o sile drugiej drużyny (m.in. Mateusz Bąkowicz i Oskar Koprowski).

Zabrakło Ricardinho, który przebywa w swojej ojczyźnie i otrzymał od klubu zgodę na późniejszy powrót do Polski (Brazylijczyk dołączy do zespołu w Woli Chorzelowskiej). Na wtorkowych zajęciach zabrakło ponadto Przemysława Sajdaka, Dragoljuba Srnicia i Łukasza Sekulskiego. Cała trójka (Przemysław Sajdak, Dragoljub Srnić i Łukasz Sekulski) otrzymała od ŁKS-u zgodę na negocjacje transferowe z innymi klubami, a o wyniku tych rozmów poinformujemy wkrótce.

Jutro (tj. w środę 30 czerwca) ełkaesiacy wezmą udział w badaniach wydolnościowych, natomiast 1 lipca zameldują się w Woli Chorzelowskiej. W trakcie kilkudniowego zgrupowania nasi piłkarze rozegrają dwa mecze sparingowe (ze Stalą Mielec i Stalą Rzeszów), a 9 lipca wrócą do Łodzi, gdzie odbędą się trzy kolejne gry kontrolne (z KKS-em Kalisz, Koroną Kielce i Zniczem Pruszków).

Kadra ŁKS-u na pierwszym treningu:

  • Bramkarze: Marek Kozioł, Dawid Arndt, Michał Kot, Aleksander Bobek
  • Obrońcy: Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski, Adrian Klimczak, Oskar Koprowski, Adam Marciniak, Nacho Monsalve, Jan Sobociński, Bartosz Szeliga, Maciej Wolski
  • Pomocnicy: Maksymilian Rozwandowicz, Jakub Tosik, Antonio Dominguez, Piotr Gryszkiewicz, Ricardo Guima, Kelechukwu Ibe-Torti, Mikkel Rygaard, Jan Kuźma, Javi Moreno, Pirulo, Michał Trąbka
  • Napastnicy: Stipe Jurić, Samuel Corral, Piotr Janczukowicz

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author