Silesion.PL

serwis informacyjny

Pierwszy taki turniej golfa w Polsce. Nadchodzi Skins Games

Kije golfowe do gry w golfa 6

Kije golfowe do gry w golfa 6

W skiny albo o skiny grywa się prywatnie ze znajomymi, zdarzają się też turnieje profesjonalne. Jednak dotychczas w Polsce takiego turnieju nie było. Na czym polega Skins Games? Kiedy i gdzie zagramy?

Pierwszy w Polsce turniej oparty na grze o skiny – Skins Games – wystartuje na początku października. Uczestnicy rywalizować będą jeden na jednego, a zdobyte przez nich punkty będą liczone do ogólnej klasyfikacji turnieju. Dzięki tym zasadom turniej nastawiony będzie na bardziej konkurencyjną rywalizację.

Dwa turnieje, cztery pola

Na turniej zapraszamy golfistów i golfistki, którzy chcą spróbować się w zupełnie nowym rodzaju zmagań. Dzięki niespotykanym na polskich polach zasadom Skins Games będzie miał charakter sportowej i bezpośredniej rywalizacjizapowiada dyrektor turnieju Anna Maliszewska.

Uczestnicy będą grać w 6 grupach handicapowych, a nagrodzonych zostanie trzech najlepszych zawodników w poszczególnych grupach. Do wygrania są vouchery do proshopu o łącznej wartości ponad 10 tys. zł

W tym roku odbędą się dwa turnieje z serii Skins Games aż na czterech polach golfowych. Pierwszy z nich – South Open – rozegrany zostanie 9-11 października na polach Kraków Valley i Śląski Klub Golfowy. Drugi – Warsaw Open – odbędzie się w dniach 16-18 października na polach First Warsaw Golf Club oraz Lisia Polana. Po dwóch dniach rywalizacji do finałowego, trzeciego dnia rozgrywek awansuje 70 najlepszych golfistów i golfistek.

Powiew świeżości

Na świecie mogliśmy podziwiać rozgrywki w podobnym do Skins Games formacie. Przykładowo podczas meczu charytatywnego na Seminole Golf Club rywalizowały ze sobą pary McIlroy/Johnson oraz Fowler/Wolff. W Polsce jest to pierwsza próba zastosowania takiego modelu w turnieju golfowym i to dla amatorów.

Chcieliśmy zapewnić golfistom powiew świeżości i nowości na turniejowej mapie Polskimówi Krzysztof Skiba, prezes firmy Golf24, która organizuje Skins Games.To pierwsza taka próba w Polsce, więc serdecznie zapraszam wszystkich chcących zasmakować nowych, niespotykanych wcześniej emocji.

Turniej organizuje firma Golf24 – twórcy takich wydarzeń jak jedna z największych serii turniejów golfowych w kraju Polish Masters czy organizowany od 13 lat turniej dla przedsiębiorców i kadry managerskiej Porsche Inter Auto Polska Golf Business League.

Więcej informacji o zapisach, turnieju i formacie rozgrywek na stronie www.skinsgames.pl

Fot: Folf24

Co to jest Skins Games w golfie?

Skins to gra w golfa, w której gracze walczą o nagrodę – zwykle pieniądze – na każdym dołku. Przedmiotowa nagroda nazywa się Skins (skórką). Jeśli gracz wygrywa dołek od razu, wygrywa skin. Jeśli nikt nie wygra bezpośrednio dołka, wartość skórki zostanie dodana do skórki dla następnego dołka.

Dlaczego nazywa się to Skins Game?

Skins to gra golfowa , w której gracze rywalizują o nagrodę na każdym dołku. Tą nagrodą jest „skóra”. Nazwa pochodzi od worka z pieniędzmi, którego sam worek jest wykonany ze skóry. … Każdy dołek otrzymuje przed rundą nagrodę w postaci określonej kwoty.

Na czym polega turniej Skins Game?

Skins Game to wydarzenie typu match-play, w którym każdy zawodnik gromadzi punkty lub pieniądze w trakcie rundy. Każdy dołek wart jest ustaloną kwotę lub ilością punktów, którą może wygrać jeden gracz, który zdobędzie więcej punktów niż jego konkurenci. Jeśli jest remis, punkty są przenoszone do następnego dołka.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author