Silesion.PL

serwis informacyjny

Pierwszego kwietnia znikną salony gier hazardowych

W 2016 r. naczelnik Urzędu Celnego w Nowym Sączu zatrzymał na swoim terenie 700 nielegalnych automatów do gier. 1 kwietnia wszystkie znikną.

Tomasz Kierski, rzecznik prasowy Urzędu Celnego w Krakowie, podaje, że w ubiegłym roku na terenie działań Urzędu Celnego w Nowym Sączu odnotowano blisko 700 nielegalnych automatów do gier.

Jest ich 326 w Nowym Sączu i powiatach nowosądeckim, gorlickim i limanowskim oraz 371 w Tarnowie – wylicza Kierski.

Przyznaje, że konfiskata maszyn hazardowych była możliwa, gdy podczas kontroli ujawniono, że ktoś z niej korzysta. Właściciele automatów próbowali się jeszcze tłumaczyć przed celnikami, że to maszyna do gier zręcznościowych, a nie hazardowych.

Takie punkty działają w szarej strefie i nie odprowadzają uczciwie podatku – mówi Wiesław Janczyk, wiceminister finansów. Mimo starań służb celnych, rosły jak grzyby po deszczu.

Nowelizacja mówi o zupełnym zakazie posiadania automatów. Łamiącym go grozić będzie kara 100 tys. zł. Zgodnie z nowelizacją jeden automat może przypadać na tysiąc mieszkańców. W jednym salonie nie będzie mogło być więcej niż 50 sztuk.

Całość czytaj na: gazetakrakowska.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023