Silesion.PL

serwis informacyjny

Pierwsze dwa tygodnie ferii z Polskim Bonem Turystycznym

Polski Bon Turystyczny w wojewodztwie slaskim

Polski Bon Turystyczny w wojewodztwie slaskim

Dzieci z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego jako pierwsze skorzystały w tym roku z zimowej przerwy, która trwała dla nich od 16 do 29 stycznia. Dla rodzin, które wcześniej nie wykorzystały świadczenia w postaci Polskiego Bonu Turystycznego był to idealny moment na sięgnięcie po dofinansowanie rodzinnych wyjazdów lub zorganizowanego wypoczynku pociech. I jak pokazują najnowsze dane chętnie z niego korzystali.

Tylko podczas pierwszych dwóch tygodni ferii mieszkańcy pięciu województw, którzy jako pierwsi korzystali z zimowego wypoczynku, zrealizowali płatności na łączną kwotę 6 876 907 zł. Najchętniej bonem płacili mieszkańcy województwa śląskiego – tu kwota płatności dokonanych za pośrednictwem PBT wyniosła 1 869 361 zł, na kolejnych miejscach znalazły się: województwo pomorskie z kwotą 1 349 352 zł, podkarpackie – 1 330 016 zł, łódzkie – 1 195 855 zł i lubelskie – 1 132 321 zł.

Łącznie w okresie 16-29 stycznia 2023 roku beneficjenci wykorzystali do płatności blisko 12,5 tysięcy bonów a do przedsiębiorców w całej Polsce trafiło ponad 13 milionów złotych. Choć turyści zimą chętnie odwiedzają rejony górskie, nie zabrakło też takich, którzy zdecydowali się na wypoczynek lub korzystanie z atrakcji turystycznych w swojej najbliższej okolicy. Do 11 335 podmiotów turystycznych zlokalizowanych na Lubelszczyźnie, Śląsku, Podkarpaciu, Pomorzu i w województwie łódzkim od początku obowiązywania programu wpłynęło już 921 494 197 złotych, z czego ponad 3,7 mln złotych tylko w czasie minionych 2 tygodni.

Jak co roku okresem największej aktywności turystycznej Polaków poza wakacjami są miesiące, kiedy trwają zimowe ferie. Statystyki wykorzystania Polskiego Bonu Turystycznego podczas pierwszych 2 tygodni tegorocznych ferii są bardzo obiecujące, a kwoty, które wpłynęły do przedsiębiorców turystycznych wskazują, że ten sezon zimowy będzie należał do udanych – mówi Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej. – Przez kolejne tygodnie, aż do 26 lutego rodzice mogą płacić bonem zarówno za rodzinne wyjazdy na ferie, jaki i zorganizowany wypoczynek dzieci i młodzieży – zimowiska, obozy lub wycieczki czy zajęcia organizowane przez ośrodki edukacyjne. Jeśli jednak ktoś nie ma możliwości skorzystania z bonu podczas ferii, może opłacić nim np. zaliczkę na późniejszy wyjazd, nawet po 31 marca 2023 roku. Ważne jest jednak, aby płatność nastąpiła przed tą datą, czyli terminem, w którym upływa termin obowiązywania programu Polski Bon Turystyczny – przypomina wiceprezes POT.

Polski Bon Turystyczny można wykorzystać w ponad 28 tysiącach miejsc w całej Polsce. Także podczas jednodniowego wyjazdu, bez konieczności pokrywania noclegu dla całej rodziny lub blisko swojego miejsca zamieszkania. W bazie podmiotów turystycznych przyjmujących płatności bonem dostępne są także obiekty wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną Certyfikatem Dobrych Praktyk – przyznawanym obiektom świadczącym najwyższą jakość usług turystycznych, zarówno tych realizujących płatności bonem, dostosowanych do turystyki rodzinnej oraz wypoczynku dzieci i młodzieży, jak i spełniających wymogi innych ważnych dla turystów kategorii jak m.in. turystyka bez barier, zrównoważona, prozdrowotna czy na obszarach wiejskich.

Pełna baza obiektów, z których można korzystać płacąc bonem, dostępna jest na stronie programu: https://bonturystyczny.polska.travel/lista-obiektow. Obiekty wyróżnione Certyfikatem Dobrych Praktyk POT można znaleźć na stronie: https://certyfikat.pot.gov.pl/

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024