Silesion.PL

serwis informacyjny

Kubki emaliowane – doskonałe nie tylko na camping!

kubek emaliowany

kubek emaliowany

Kubki emaliowane wcale nie wyszły z mody! Z roku na rok ich popularność rośnie. Są to świetne naczynia, które większość z nas wykorzystuje w podróży, na biwaku lub na campingu. To jednak wcale nie jedyne sposoby wykorzystania tego rodzaju wyrobów. W niniejszym artykule udowodnimy Ci, że są one o wiele bardziej przydatne, niż Ci się wydaje.

Kubki emaliowane – bez nich biwak nie jest możliwy

Gdy zbliża się lato i okres wakacyjnego wypoczynku, nie wyobrażamy sobie go bez nieodłącznego elementu – czyli emaliowanego kubka. To dzięki niemu możemy przyrządzić sobie apetyczną i smakowitą zupę lub inną turystyczną potrawę. Naczynia tego rodzaju są praktyczne bowiem z racji tworzywa, z którego zostały wykonane, cechuje je trwałość. Naprawdę trzeba przyłożyć się do tego, aby je uszkodzić. Nie jest to jednak jedyne ich zastosowanie. Wydawać by się mogło, że można znaleźć je jedynie na starych fotografiach w szufladach naszych mam oraz babć. To nieprawda. Współcześnie także nadają się one świetnie do naszej kuchni.

Kubki emaliowane – od biwaku do kuchennego stołu

Kubki emaliowane są naczyniami uniwersalnymi. Dzięki materiałowi, z jakiego zostały zrobione, doskonale nadają się do każdego rodzaju kuchenki, począwszy od tej gazowej, poprzez elektryczną, na indukcyjnej skończywszy. Są odporne na wysoką temperaturę, a także bardzo łatwo je wyczyścić za sprawą gładkiej powierzchni. Warto podkreślić też prozdrowotne działanie emalii. Nie wchodzi ona bowiem w szkodliwe reakcje z żywnością.

W dzisiejszych czasach nie są to już toporne, nieelegancko wyglądające przedmioty, jakie możemy pamiętać z czasów PRL-u. Obecnie cechuje je ciekawe wykonanie. Można spotkać je w wielu wariantach kolorystycznych. Często łatwo dziś znaleźć egzemplarze z ciekawymi nadrukami, które mogą przypaść do gustu zwłaszcza ludziom młodym.

Kubki emaliowane dają nam wiele możliwości. Można zagotować w nich wodę, mleko, czy chociażby jajka celem przyrządzenia smakowitego śniadania. Nadają się zarówno do tego, aby pić z nich herbatę, kawę czy kakao, jak i podać w nich gulasz lub bigos. Co ważne, naczynia z emalii dłużej utrzymują temperaturę. Mniejsze egzemplarze (takie o pojemności 0,2 l) idealnie pasują do tego, aby podawać w nich dzieciom napoje.

To także gustowna ozdoba. Wystarczy, że zakupimy kilka sztuk w różnych wariantach kolorystycznych i postawimy je na kuchennej szafce. Doskonale sprawdzają się także w roli doniczki lub konewki do kwiatów (tutaj szczególnie przyda się model z dziubkiem).

Kubki emaliowane – podsumowanie

Kubki emaliowane są dziś nadal modne. Oprócz tego, że możemy zabrać je ze sobą w podróż na biwak lub camping, doskonale nadają się one także podczas codziennego użytku w kuchni. Wyróżnia je trwałość, odporność, a także łatwość w czyszczeniu. Można przygotować w nich wiele potraw, od bigosu, przez zupę, na gulaszu skończywszy. Z powodzeniem nadają się także jako naczynia do herbaty, kawy lub kakao. Ostatecznie można wykorzystać je też jako ciekawą ozdobę.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024