Silesion.PL

serwis informacyjny

Sprawdź jak typować w tym krótkim poradniku!

Jak grać u bukmachera — rozpoczynasz grę i chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu bukmacherów? Gra u bukmachera i obstawianie wyników to bardzo popularny sposób na urozmaicenie wolnego czasu, zarabianiu pieniędzy na hobby czy przeżycia “dreszczyku emocji” taki jaki przeżywają sportowcy na międzynarodowych arenach w trakcie spotkań. Z propozycji zakładów sportowych korzysta coraz więcej osób a gra w nich nie jest trudna ani zarezerwowana jedynie dla wybranych osób. Poniżej prezentujemy jakiego bukmachera wybrać, jak założyć konto w serwisie, jak obstawiać czy przedstawiamy wskazówki odnośnie promocji i bonusów.

Wybór bukmachera

Pierwszym krokiem, jeśli zdecydowaliśmy się na obstawianie wyników wydarzeń sportowych — jest wybór bukmachera. Na polskim rynku funkcjonuje ok. kilkunastu marek, które w większości są dostępne zarówno w internecie, jak i w postaci naziemnych punktów stacjonarnych. Niektóre firmy — zwłaszcza te mniejsze działają jedyne w internecie, ale nie jest to uciążliwy minus. Wybór bukmachera powinniśmy rozpocząć od zdecydowania się na grę jedynie u bukmacherów legalnych — którzy otrzymali licencję of ministerstwa Finansów i działają na rynku zgodnie z prawem. Spis tych firm możemy znaleźć m. in. na portalach tematycznych czy na stronie ministerstwa. Choć pomimo blokady w sieci możliwe jest granie u zagranicznych bukmacherów online którzy oferują np. wyższe kursy czy nie pobierają podatku od gry, nie powinniśmy tego robić, gdyż grożą za to wysokie kary i konsekwencje prawne. Oferta legalnych bukmacherów jest odpowiednia i z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby.

Jaki bukmacher?

Jeśli nie mamy sprecyzowanego celu gry i chcemy obstawiać wynik dla samej gry, warto wybierać największe marki. Oferują one najwięcej dyscyplin, zdarzeń i punktów naziemnych. Mają też zazwyczaj najlepsze serwisy internetowe oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki temu i np. sprawnej obsłudze klienta będziemy mogli obstawiać wyniki komfortowo i bezproblemowo. Jeśli jesteśmy fanami np. ligi polskiej lub włoskiej, warto wybrać bukmachera, który oferuje akurat na te ligi najlepsze kursy. Niektóre marki oferują preferencyjne warunki i traktują daną dyscyplinę jako swoją ofertę flagową. Dzięki temu możemy liczyć np. na dodatkowe bonusy, wyższe kursy czy większą ofertę w tej dziedzinie. Gdy chcemy połączyć granie u bukmachera z zarabianiem i nastawiamy się na zarabianie pieniędzy w ten sposób, warto zarejestrować kilka kont u największych bukmacherów.

Dzięki temu zyskamy dostęp do bardzo szerokiej oferty i skorzystamy z najlepszej oferty w danej dziedzinie każdego bukmachera. W przypadku, gdy lubimy grać w punktach naziemnych np. jak niektórzy najbardziej doświadczeni gracze, warto wybrać takiego bukmachera, który ma najwięcej punktów lub ma punkt obok naszego domu. Choć ogólnie ograniczenie się do jednej marki nie jest konieczne, to warto zapoznać się bardziej z jedną firmą i poznać jej działanie od podszewki, co usprawni naszą grę i zwiększy jej komfort.

Zakładanie konta on-line

Jeśli wybraliśmy grę u bukmachera online — przez internet powinniśmy rozpocząć granie od złożenia kotna. We wszystkich przypadkach przebiega ono podobnie. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie bukmachera. Podajemy w nim nasze dane osobowe, e-mail, hasło czy numer telefonu. Po wysłaniu formularza rejestrację należy potwierdzić, klikając w link z e-maila czy przepisując kod z sms-a. Cały proces trwa zazwyczaj kilka minut. Drugim krokiem jest weryfikacja danych. Najczęściej odbywa się ona poprzez przesłanie skanu dowodu tożsamości, który potwierdza nasz wiek i dane. Niektórzy bukmacherzy mogą oferować zrobienie selfie z dowodem w aplikacji czy grę próbną — anonimową (bez potwierdzania danych) np. przez 60 dni i weryfikację dopiero w momencie wypłacania środków. Ostatnia opcja jest korzystna dla osób, które chcą po prostu spróbować gry i nie wiedzą czy będą grały regularnie.

Pierwsze zakłady

Gdy zarejestrujemy już swoje konto, nadchodzi czas na postawienie pierwszych zakładów. W serwisie internetowym należy po prostu odnaleźć interesujące nas spotkanie i wybrać odpowiednia opcje. Mają one postać przycisków z kursami np. “Remis 3, 00”. Jeśli klikniemy taki przycisk i ustawimy np. 20 zł stawki, w razie remisu w meczu wygramy 60 zł. Zakłady dostępne są w podstawowych wersjach uwzględniających wygraną drużyny A, wygraną drużyny B lub remis, lub w bardziej zaawansowanych, gdzie obstawiamy ilość zdobytych bramek, dokładny wynik czy konkretne wyrażenie w spotkaniu np. wygranie seta w pojedynku tenisistów. W serwisach tematycznych możemy poznać prognozy meczowe, typy profesjonalnych graczy czy przewidywania innych użytkowników. W takich miejscach opisane są też różne strategie gier i taktyki, które z pewnością urozmaicą naszą grę oraz mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej.

Promocje, bonusy i programy lojalnościowe

Ważnym elementem gry u bukmachera są bonusy i promocje. Jedną z najbardziej znanych jest bonus od depozytu. Jest to przeważnie bonus od pierwszej wpłaty, a dzięki niemu możemy zyskać np. 100% wpłaconego kapitału. Różne marki mają różne maksymalne progi np. 400 zł czy 500 zł. Aby skorzystać z promocji, wystarczy wybrać opcje bonusu i dokonać depozytu. Bardzo popularną promocją są też freebety, czyli darmowe zakłady bez ryzyka. Dzięki nim możemy obstawić wynik w danym meczu bez środków lub odzyskać pieniądze postawione w razie przegranej. Oferowane są one zarówno nowym graczom lub jako okazjonalny bonus dla wszystkich użytkowników.

Program lojalnościowy

Niezwykle ciekawą promocją, z której możemy skorzystać – również, jeśli gramy stacjonarnie jest program lojalnościowy. Obecnie największe marki i coraz więcej mniejszych oferuje wyrobienie karty gracza czy zbieranie specjalnych punktów. Programy takie, choć działają różnie, przeważnie opierają się na takich samych schemacie. Im więcej gramy, tym więcej punktów zdobywamy, które następnie możemy wymienić np. na darmowe zakłady czy nagrody rzeczowe. Jeśli gramy regularnie lub zamierzamy grać często, warto skorzystać z tej promocji, gdyż będziemy otrzymywać bonusy za grę, którą i tak planowaliśmy. Dla bukmachera to sposób zatrzymania gracza a dla graczy możliwość otrzymania dodatkowych profitów. Z programu lojalnościowego możemy skorzystać np. wypełniając formularz w punkcie nazienym lub zgłaszają się do promocji w serwisie internetowym.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024