Silesion.PL

serwis informacyjny

Pedro Rebocho blisko Lecha Poznań

Pedro Rebocho

Pedro Rebocho

Lech Poznań oraz francuski klub En Avant Guingamp osiągnęły porozumienie w sprawie transferu definitywnego Pedro Rebocho. Portugalski lewonożny obrońca w niedzielę przylatuje do Poznania, z trybun obejrzy mecz Kolejorza z Lechią Gdańsk, a w poniedziałek przejdzie testy medyczne, po których podpisze kontrakt z poznańskim klubem.

Pedro Miguel Braga Rebocho ma 26 lat i przy Bułgarskiej ma wzmocnić rywalizację na lewej stronie defensywy. O miejsce w składzie będzie walczyć ze Szkotem Barrym Douglasem, który latem wrócił do niebiesko-białych po ponad pięciu latach. Nowy nabytek jest wychowankiem akademii SL Benfica. W ojczyźnie grał również w Moreirense FC, skąd przeniósł się do francuskiego En Avant Guingamp. Rozegrał w tym klubie 87 meczów, w tym 57 w Ligue 1. W sezonie 2018/19 w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji zaliczył osiem asyst, a cztery kolejne dołożył w krajowym pucharze.

Potem był wypożyczony do tureckiego Besiktasu, a ostatnie rozgrywki spędził w Portugalii – w zespole FC Paços de Ferreira, gdzie był kolegą klubowym Joao Amarala. Na swoim koncie ma występy w młodzieżowej Lidze Mistrzów, brał udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy, wygrał też Puchar Ligi Portugalskiej.

Latem wrócił do Guingamp, z którego teraz na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do Kolejorza. Oba kluby już osiągnęły porozumienie, więc Rebocho w niedzielę w południe przylatuje do Poznania. Z trybun obejrzy po południu (godz. 17.30) starcie lidera PKO BP Ekstraklasy z Lechią Gdańsk. W poniedziałek przejdzie testy medyczne i po nich, jeśli wszystko będzie w porządku, podpisze umowę z Lechem.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024