Silesion.PL

serwis informacyjny

Kamil Grosicki piłkarzem Pogoni Szczecin

Kamil Grosicki pilkarzem Pogoni Szczecin

Kamil Grosicki pilkarzem Pogoni Szczecin

“Kamil Grosicki piłkarzem Pogoni Szczecin! Witaj w domu”. Turbo Grosik zagra w PKO Ekstraklasie. Oficjalnie jego transfer potwierdziła Pogoń Szczecin. 33-latetni reprezentatnt Polski podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Kamil Grosicki wraca po latach do swojego macierzystego klubu jako aż 83-krotny reprezentant Polski. W 2006 roku zaczynał karierę w Pogoni, debiutując w meczu przeciwko Arce Gdynia. W kadrze zdobył 17 goli. Wystąpił w finałach Euro 2012, 2016 oraz w finałach Mistrzostw Świata 2018 roku. W sezonie 2006/2007, w wieku 18 lat, był już podstawowym zawodnikiem zespołu — rozegrał w ekstraklasie 23 spotkania i zdobył 2 gole.

W poprzednim sezonie był zawodnikiem angielskiego West Bromwich Albion. Wcześniej reprezentował barwy Hull City (Anglia), Stade Rennais (Francja), Sivassporu (Turcja), Jagiellonii Białystok, FC Sion (Szwajcaria) i Legii Warszawa. W barwach Pogoni Szczecin ostatni raz zagrał 26 maja 2007 roku. Do klubu wraca po ponad 14 latach przerwy!

“To dla mnie szczególny dzień, jestem bardzo szczęśliwy, że te marzenia spełniłem i podpisałem kontrakt z Pogonią. Zawsze powtarzałem, że chcę wrócić do Szczecina, to jest moje miasto. Kocham ten klub” – powiedział dla oficjalnej strony klubowej Grosicki.

Dzisiejszy mecz ze Stalą Mielec Grosicki będzie oglądał z trybun. W poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa z jego udziałem. W przyszłym tygodniu rozpocznie treningi z drużyną. W Pogoni będzie grał z numerem 11 na plecach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author