Silesion.PL

serwis informacyjny

Pałac Bydgoszcz historycznym triumfatorem PreZero Grand Prix

KS Pałac Bydgoszcz, #VolleyWrocław, Grot Budowlani Łódź, Enea PTPS Piła – taka jest kolejność drużyn zakończonego w piątek pierwszego, historycznego turnieju finałowego PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, który rozgrywany był na LOTOS Letnim Stadionie w Gdańsku. MVP całego turnieju została wybrana Ewelina Żurowska, przyjmująca zwycięskiego zespołu.

W piątek na LOTOS Letnim Stadionie w Gdańsku zakończył się pierwszy, historyczny turniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki z udziałem żeńskich drużyn TAURON Ligi – #VolleyWrocław, Enea PTPS Piła, Grot Budowlani Łódź oraz KS Pałac Bydgoszcz. 

W pierwszej części dnia rozegrano spotkania półfinałowe. KS Pałac Bydgoszcz w dwóch setach pokonał Grot Budowlanych Łódź, natomiast #VolleyWrocław okazał się lepszy od Enea PTPS Piła. W godzinach popołudniowych odbyły się decydujące starcia PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W meczu o trzecie miejsce po przeciwnych stronach siatki stanęły łodzianki i pilanki. W pierwszej partii zwycięstwo dużo łatwiej przyszło podopiecznym Błażeja Krzyształowicza 25:22.

W drugim secie początkowo wiele wskazywało na to, że zespół z Piły wyrówna stan rywalizacji. Swoje koleżanki do walki poderwała Natalia Skrzypkowska 16:9. Jednak serią bardzo dobrych zagrywek odpowiedziała Paulina Damaske, a na siatce nie do zatrzymania była Jagoda Gruszczyńska. Grot Budowalne nie dały sobie wyrwać z rąk zwycięstwa w meczu o trzecie miejsce.

Jestem bardzo dumna z zespołu, że dałyśmy radę i udźwignęłyśmy ten mecz. Nie dałyśmy się zakrzyczeć i nie pozwoliłyśmy rywalkom na to, aby dowiozły przewagę do końca w drugim seciepowiedziała Ewelina Tobiasz, rozgrywająca łódzkiej drużyny.

W finale spotkały się drużyny z Bydgoszczy oraz Wrocławia. Mecz był niezwykle wyrównany i emocjonujący. Co prawda, pierwszy set padł łupem bydgoszczanek, ale wrocławianki ani myślały składać broni. W drugiej partii walczyły jak równy z równym. Miały nawet duże szanse na doprowadzenie do remisu w finałowym starciu. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki KS Pałac Bydgoszcz (25:19, 25:23), które sięgnęły po pierwsze historyczne zwycięstwo w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Zagrałyśmy fajny turniej, zarówno w Warszawie jak i Gdańsku. Bardzo cieszymy się z wygranej. Muszę przyznać, że całkiem inaczej gra się w czwórkę na piasku, ale myślę, że udało się nam pokazać dobrą siatkówkę. W mojej ocenie świetnie, że zorganizowano takie zawody – zakończyła Monika Jagła, libero KS Pałac Bydgoszcz. MVP całego turnieju została wybrana Ewelina Żurowska.

KS Pałac Bydgoszcz za zajęcie pierwszego miejsca odebrał pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe oraz czek na kwotę 35 000zł. #VolleyWrocław, który uplasował się na drugiej lokacie również odebrał pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe i czek na kwotę 10 000zł. Enea PTPS Piła podobnie jak pozostałe zespoły na podium wyjechał z Gdańska z pamiątkowymi statuetkami, nagrodami rzeczowymi oraz czekiem o wartości 5000zł.Końcowa klasyfikacja drużyn PreZero Grand Prix PLS 2020

  1. KS Pałac Bydgoszcz
  2. #VolleyWrocław
  3. Grot Budowlani Łódź
  4. Enea PTPS Piła

Wyniki PreZero Grand Prix PLS 2020
7 sierpnia Turniej finałowy (Gdańsk)

  • I PÓŁFINAŁ: GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – KS PAŁAC BYDGOSZCZ 0:2 (24:26, 22:25). MVP: Ewelina Żurowska
  • II PÓŁFINAŁ: #VOLLEYWROCŁAW – ENEA PTPS PIŁA 2:1 (25:17, 20:25, 15:8). MVP: Agnieszka Adamek
  • MECZ O 3. MIEJSCE: GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – ENEA PTPS PIŁA 2:0 (25:22, 25:22). MVP: Paulina Damske
  • MECZ O 1. MIEJSCE: KS PAŁAC BYDGOSZCZ – #VOLLEYWROCŁAW 2:0 (25:19, 25:23). MVP: Ewelina Żurowska
  • MVP turnieju: Ewelina Żurowska (KS Pałac Bydgoszcz)

Fot. Piotr Sumara/PLS

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024