Silesion.PL

serwis informacyjny

GKS Katowice i Jastrzębski Węgiel już w półfinale PreZero GP

W sobotę i niedzielę na LOTOS Stadionie Letnim w Gdańsku rozgrywany jest PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W turnieju finałowym udział bierze osiem drużyn PlusLigi. Dzisiaj odbywają się spotkania ćwierćfinałowe. Awans do półfinału wywalczył już GKS Katowice oraz Jastrzębski Węgiel. Po południu kibice obejrzą jeszcze dwa ćwierćfinałowe mecze.

Przypomnijmy, że w tym roku po raz pierwszy w historii Polska Liga Siatkówki zorganizowała letni cykl PreZero Grand Prix, w której udział biorą zespoły PlusLigi, TAURON Ligi, TAURON 1. Ligi Mężczyzn oraz 1. Ligi kobiet.

W turniejach męskich awans do turnieju finałowego podczas zmagań w Krakowie oraz Warszawie wywalczyła odpowiednio drużyna: GKS Katowice i Asseco Resovia Rzeszów (grupa A), Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin (grupa D), KGHM Cuprum Lubin i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (grupa B) oraz PGE Skra Bełchatów i Indykpol AZS Olsztyn (grupa C).

W sesji porannej jako pierwsi swój mecz ćwierćfinałowy rozegrali siatkarze GKS-u Katowice oraz MKS-u Będzin. Początkowo spotkanie lepiej układało się dla będzinian, ale katowiczanie nie poddali się i przegrywając 11:16, w dwóch ustawieniach odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie 23:22. Ostatecznie wygrali pierwszą partię 27:25. W drugim secie z bardzo dobrej strony pokazał się amerykański libero – Dustin Watten. Jego efektowne obrony i zagrywki spotkały się ogromnym zachwytem kibiców. Zespół ze stolicy Śląska zwyciężył w drugiej partii 25:21 i jako pierwszy zameldował się w półfinale PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki.

– Za nami ciężki mecz. Ostatnio w Krakowie mieliśmy problem z wejściem w turniej o godzinie 11.00. Teraz trochę szybciej się z tym uporaliśmy. Obudziliśmy się w połowie pierwszego seta. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa i jutro powalczymy w półfinale – powiedział Sławomir Stolc, przyjmujący GKS-u Katowice.

W drugim ćwierćfinale szala zwycięstwa przechylała się to na stronę Asseco Resovii Rzeszów, która wygrała pierwszego seta 25:23, a to zawodników Jastrzębskiego Węgla, którzy w drugiej partii dyktowali warunki gry 25:19. Tie-break to prawdziwa sinusoida po obu stronach siatki. Najpierw prowadzili jastrzębianie, a chwilę później rzeszowianie. Na wyróżnienie zasługiwała gra m.in. Nicolasa Szerszenia i Bartosza Mariańskiego. Emocji nie brakowało do końca spotkania. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali podopieczni Luke’a Reynoldsa 15:13, którzy jako drudzy awansowali do niedzielnego półfinału.

– Chłopaki odczują trud tego spotkania. Musieliśmy walczyć przez trzy sety, ale zaprezentowaliśmy fajną grę. Po pierwszym secie zmieniliśmy taktykę i okazała się ona dużo lepsza. Cieszymy się, że wygraliśmy i jesteśmy w półfinale, bo na początku nie wyglądało to dobrze – podkreślił Michał Szalacha, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Po południu zostaną rozegrane dwa ostatnie mecze ćwierćfinałowe PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Najpierw KGHM Cuprum Lubin zmierzy się z Indykpolem AZS Olsztyn (godz. 15.30), a następnie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra z PGE Skrą Bełchatów (godz. 17.00). 

Zespoły, które poniosły porażkę w ćwierćfinale kończą swój udział w letnim cyklu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Program i wyniki turnieju finałowego PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku
8 sierpnia (sobota) – ćwierćfinały

  • GKS Katowice – MKS Będzin 2:0 (27:25, 25:21). MVP: Jakub Szymański
  • Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 1:2 (25:23, 19:25, 13:15). MVP: Stanisław Wawrzyńczyk
  • godz. 15.30 KGHM Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn
  • godz. 17.00 VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – PGE Skra Bełchatów

9 sierpnia (niedziela)

  • godz. 11.00 I półfinał: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel
  • godz. 12.30 II półfinał: zw. meczu KGHM Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn / zw. meczu VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – PGE Skra Bełchatów
  • godz. 15.30 Mecz o 3. miejsce
  • godz. 17.00 Mecz o 1. miejsce

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author