Silesion.PL

serwis informacyjny

Oszczędzanie pieniędzy oraz ważne, życiowe cele.

Każdy człowiek ma swoje słabości. Gdy mówimy o oszczędzaniu pieniędzy, włącza nam się pewnego rodzaju blokada. Szukamy wymówek, że spadnie komfort naszego życia, że będziemy musieli ograniczyć nasze wydatki. Lecz, czy aby na pewno?

Otóż warto się zastanowić nad samym sobą. Wyobrazić sobie siebie, za 10 lub 20 lat, gdy właśnie w tej chwili, podejmiemy decyzję o odkładaniu pieniędzy. Jak spokojne będzie nasze życie, gdy będziemy starsi. Przecież nie musisz mieć w tym momencie najnowszego smartfona, luksusowego samochodu, drogiego abonamentu telewizji kablowej. Jeśli zweryfikujesz swoje poglądy w dziedzinie oszczędzania i kumulowania swojego kapitału, wtedy zrozumiesz, że podjąłeś właściwą, optymalną i rozsądna decyzję.

Do jakiego celu dążysz? Co chcesz osiągnąć w życiu? Czy chcesz żyć od wypłaty do wypłaty? Czy takie podejście jest racjonalne? Zapanuj nad własnymi emocjami! Zbuduj swoją niezależność finansową! Moment dokonania wyboru w kwestii oszczędzania pieniędzy, podejmij już teraz! Nie ma na co czekać. Kieruj się rozsądkiem! Odpowiedzialność finansowa jest sprawą najwyższej wagi.

3 sposoby oszczędzania pieniędzy, które możesz zastosować już teraz.

Oszczędzanie pieniędzy z natury jest czymś pozytywnym. To oznaka naszej odpowiedzialności w dziedzinie gospodarowania własnymi finansami. Jakże istotne jest posiadanie oszczędności, jak ważne, aby nasz kapitał oszczędności regularnie i sukcesywnie powiększać. To ile oszczędzimy przez całe nasze życie, zależy od naszej odpowiedzialności oraz rozsądku. Poniżej przedstawię Wam 3 sposoby oszczędzania pieniędzy, z których możesz skorzystać właśnie teraz.

  • Oszczędzaj na wakacjach i podróżach!

Gdy wybierasz się na wczasy, warto pochylić się nad skorzystaniem z oferty last minute. Z reguły są one tańsze od zwykłych ofert wakacyjnych. W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. To sporo dla Twojego budżetu domowego.

  • Oszczędzanie pieniędzy w domu.

Masz na utrzymaniu mieszkanie lub dom. Wydatki są znaczące i mocno obciążają Twoje finanse. Zacznij od oszczędzania na rachunkach. Porównaj ceny ofert wśród wszystkich dostawców prądu i wybierz optymalną dla siebie ofertę! Kolejną propozycją dla zwiększenia oszczędności są zakupy w sklepie bądź markecie. Przykładem jest kupno wody mineralnej. Możesz zaopatrzyć się w 5 litrowe baniaki, zamiast kupować 1, 5 litrową wodę. To wychodzi wiele taniej.

  • Usługi telekomunikacyjne kosztują.

Nie jest żadną tajemnicą, że posiadanie telefonu komórkowego jest niezbędne. Zastanów się nad zmianą operatora. Dopasuje swoje wymagania do ofert dostawców usług telekomunikacyjnych. Nie korzystaj z dodatkowych usług, które są zbędne i za które ponosisz dodatkowe koszty.

Jak oszczędzać pieniądze, gdy Twoje zarobki są niskie?

Wydawać by się mogło, że oszczędzanie pieniędzy nie jest trudnym procesem. Problem pojawia się wtedy, gdy mało zarabiamy. Wtedy jest o wiele trudniej gromadzić swój kapitał. Trzeba wiedzieć, że nawet przy niskich zarobkach, można efektywnie oszczędzać.

Kwota, która pozostanie, po odliczeniu niezbędnych do egzystencji wydatków, powinna zostać odpowiednio zagospodarowana. Można, w takim wypadku, zdecydować się na skorzystanie z lokaty bankowej. Po kilku latach suma pieniędzy, które posiadasz na lokacie, będzie imponująca. Dlatego warto podjąć decyzję o oszczędzaniu i pomnażaniu pieniędzy w tej chwili. Nie ma na co czekać. Górą ma być Twój rozsądek.

Przejmij kontrolę nad swoim budżetem!

Wydawanie pieniędzy jest o wiele prostsze, niż odkładanie ich. Towarzyszy temu wysoka spontaniczność. Jeżeli zdecydowałeś się właśnie w tej chwili rozpocząć oszczędzać własne pieniądzem, musisz pamiętać o tym, żeby wyłączyć emocje przy robieniu zakupów. Gotówka nie jest po to, żeby nią szastać. Powinieneś wyeliminować ze swojego życia zupełnie zbędne zachcianki, które w dłuższym terminie, mocno uszczuplą Twój stan finansów.

Zacznij od skorzystania z długopisu i kartki. Zapisz na niej wszystkie przychody finansowe, które wpływają. Następnie zanotuj wszystkie opłaty, których musisz dokonać każdego miesiąca. Po tych wyliczeniach powstanie suma pieniędzy, która będzie potrzebna na zakup żywności. Kontrola wydatków jest niezwykle istotna. To jest już pierwszy ważny krok, który wykonałeś, żeby przejść do budowania swojego kapitału.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author