Silesion.PL

serwis informacyjny

OFF Festival Katowice 4-6 sierpnia 2023

OFF Festival Katowice 4 6 sierpnia 2023

OFF Festival Katowice od ponad dekady przyciąga na Śląsk fanów muzyki z całego świata. Program wydarzenia i przyjazna atmosfera doceniane są zarówno przez stałych uczestników festiwalu jak i branżowe media. W dniach 4-6 sierpnia br. w urokliwej Dolinie Trzech Stawów zobaczymy m.in. jednego z najlepszych amerykańskich raperów – Pusha T, legendę gitarowego grania, czyli Slowdive i wielkie odkrycie nowej brytyjskiej muzyki, King Krule. Polską scenę reprezentować będą m.in. Hania Rani, Trupa Trupa i objawienie ostatnich miesięcy Daria ze Śląska.

– W 2015 roku Katowice zostały miastem kreatywnym UNESCO w dziedzinie muzyki. Prestiżowe wyróżnienie to efekt dostrzeżenia działań odbywających się w Katowicach związanych z muzyką. Niewątpliwie, jednym z nich jest właśnie OFF Festival Katowice, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez odbywających się w mieście. Jest kojarzony z Katowicami i dał miastu rozgłos. W najbliższy weekend festiwal ponownie zagości w Dolinie Trzech Stawów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jestem przekonany, że dla wielu osób odwiedzających festiwal będzie on znakomitą okazją do zakochania się w Katowicach – dodaje prezydent.

Twórca festiwalu, Artur Rojek, wielokrotnie podkreślał, że na jego imprezie najistotniejsza jest wartość artystyczna, estetyczna i wizualna występujących wykonawców. Na OFFie wybrzmiewa muzyka wielu gatunków, z różnych zakątków świata i często po raz pierwszy w Polsce. Koreańską scenę k-popową zaprezentuje grupa Balming Tiger, z którą współpracował Quebonafide. Z Australii przyjedzie zespół Confidence Man, który swoją energią zachwycił publiczność Glastonbury. Afrykańską muzykę elektroniczną będzie promować jedna z najbardziej osobliwych Dj-ek – Kampire.

Dzięki współpracy z partnerami, którzy doceniają artyzm i wyjątkowość zapraszanych przez OFF Festival gości, w tym roku będziemy mogli ich słuchać na Scenie Głównej Perlage, Scenie Leśnej Rossmann Czujesz Klimat?, Scenie Eksperymentalnej BUH oraz w T Tent mBank & Visa. Wszystkie usytuowane są w pięknych okolicznościach przyrody (Dolina Trzech Stawów, gdzie odbywa się OFF, jest częścią Katowickiego Parku Leśnego). Na OFFie w strefie gastro swoje stoiska mają popularni śląscy gastronomowie.

Pełen lineup tegorocznego OFF Festivalu oraz link do zakupu biletów znajduje się na stronie: www.off-festival.pl. Posiadacze Katowickiej Karty Mieszkańca mogą zakupić bilety i karnety z 20% zniżką: https://miasto-ogrodow.eu/strona/off23/mid/76

Komunikacja na czas festiwalu

– Do gości przyjeżdżających na festiwal swoimi samochodami mamy ogromną prośbę – parkujcie pojazdy wyłącznie w dozwolonych miejscach. Polecamy parkingi przy centrach przesiadkowych, zachęcamy również do skorzystania ze specjalnej, bezpłatnej linii autobusowej – mówi Justyna Buchalik, naczelnik wydziału komunikacji społecznej.

Dojazdy i powroty z OFF Festivalu ułatwi bezpłatna linia autobusowa S1, którą ZTM uruchomi we współpracy z miastem Katowice. Trasa połączy Muchowiec z osiedlem Paderewskiego i ścisłym centrum Katowic, tj. ul. Jagiellońską, dworcem PKP i Międzynarodowym Dworcem Autobusowym przy ul. Sądowej. Kursy będą realizowane od ok. godz. 8.00 w piątek (4 sierpnia) do ok. godz. 3.30 rano w poniedziałek (7 sierpnia). Autobusy będą kursowały co 15 minut, a w godzinach nocnych kiedy, koncerty będą dobiegały końca częstotliwość zwiększy się do kursu co 10 minut. W związku z zamknięciem fragmentu ulicy Francuskiej zmieniona zostaje też trasa linii autobusowej 110, a pasażerowie linii 900 będą mogli dodatkowo korzystać z przystanku „Muchowiec Lotnisko Pole Namiotowe”. Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie internetowej ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/2743/.

Z myślą o uczestnikach festiwalu, którzy na imprezę chcą przyjechać rowerem do 8 sierpnia na skrzyżowaniu przy ul. Francuskiej i Lotnisko (w rejonie przystanku autobusowego) tymczasowo dostępna jest stacja rowerowa, którą przeniesiono z Doliny Trzech Stawów. Osoby, które przyjadą na festiwal na swoich rowerach będą mogły pozostawiać je obok przechowalni bagażu przed bramą główną (od strony ul. Francuskiej).

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizacją wydarzenia wprowadzono tymczasową organizację ruchu drogowego. Fragment ul. Francuskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Lotnisko oraz ul. Trzech Stawów został zamknięty. Ponowne otwarcie drogi planowane jest na 8 sierpnia. Do tego czasu, poruszając się po okolicy wydarzenia warto zwrócić szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie i nie „jeździć na pamięć”. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *