Silesion.PL

serwis informacyjny

W Katowicach grali na owocach i warzywach. Zakończyły się kreatywne warsztaty Sound Lab

W Katowicach grali na owocach i warzywach fot. Sebastian Łąkas

W Katowicach grali na owocach i warzywach fot. Sebastian Łąkas

Za nami niezwykłe, bezpłatne warsztaty muzyczne Sound Lab zorganizowane przez fundację Soundscape
w Mieście Ogrodów, w Katowicach. Wydarzenie odbyło się w dniach 20 i 27 lipca i wzięły w nim udział dzieci z Polski i Ukrainy w wieku od 6 do 12 lat. Pod okiem znanego producenta muzycznego oraz prezesa fundacji Soundscape – Jakuba Mokrzysiaka uczestnicy mieli okazję poznać różnorodne urządzenia studyjne, takie jak mikrofony, syntezatory, a także odkryć kreatywny potencjał komputera i nauczyć się wykorzystywać go w twórczy sposób. Partnerem wydarzenia był Tauron, który został sponsorem tytularnym fundacji Soundscape i tworzonego przez nią Laboratorium Nowych Mediów.

W trakcie warsztatów pokazaliśmy dzieciom jak kreatywnie można wykorzystać komputer oraz tworzyć na nim muzykę elektroniczną. Za pomocą owoców i warzyw stworzyliśmy dwa utwory elektroniczne. Ponadto dzieci dowiedziały się jak działa mikrofon dynamiczny, syntezator czy interfejs audio oraz czym jest Playtron. Wszyscy byli zachęcani do pobudzania swojej kreatywności i odkrywania nowych brzmień mówi Jakub Mokrzysiak, prezes fundacji Soundscape.

Fundacja Soundscape zorganizowała cykl warsztatów muzycznych Sound Lab, skierowanych do najmłodszych pasjonatów muzyki. Wydarzenia odbyły się 20 i 27 lipca w Katowicach. Zajęcia miały charakter edukacyjno-rozrywkowy, pozwalając uczestnikom rozwijać swoje muzyczne umiejętności przy wsparciu nowoczesnych technologii. Podczas warsztatów dzieci wzięły udział w warsztatach muzycznych z wykorzystaniem urządzenia Playtron. To kontroler MIDI, który łączy się z tabletem, na którym zainstalowana jest intuicyjna aplikacja pełniąca funkcję syntezatora. Każda grupa warsztatowa otrzymała zestaw złożony z Playtron’u, tabletu, słuchawek oraz warzyw i owoców, które zostały wykorzystane do tworzenia muzyki. Najważniejszym punktem warsztatów Sound Lab było stworzenie wspólnej produkcji muzycznej.

Największym źródłem energii jest dziecięcy entuzjazm, cieszymy się, że jesteśmy częścią innowacyjnego projektu muzycznego, który rozwija swoje skrzydła na Śląsku. Mamy nadzieję, że dzieci zafascynują się muzyką, jej tworzeniem, że będzie to dla nich początkiem wielkiej przygody do krainy dźwięku, harmonii i piękna mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

Warsztaty Sound Lab mają na celu pobudzenie kreatywności dzieci oraz zachęcenie ich do poszukiwania nieoczywistych form wyrazu. Dzięki połączeniu edukacji i zabawy, dzieci mają możliwość rozwijania swojego muzycznego potencjału przy użyciu najnowszych technologii. W wydarzeniach biorą udział dzieci z Polski i Ukrainy. To nie tylko okazja do twórczego rozwoju, ale także szansa na międzynarodową wymianę kulturalną i integrację.

Wydarzenie stanowi kontynuację projektu „Syntezatorowe przedszkole” realizowanego przez fundację Soundscape w poprzednich latach. Po zakończeniu letniego sezonu zajęcia będą kontynuowane pod tą samą nazwą w publicznych przedszkolach na terenie województwa śląskiego od początku roku szkolnego 2023/24. Organizatorzy planują się, że w warsztatach „Syntezatorowe przedszkole” weźmie udział ponad 1000 przedszkolaków

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze