Silesion.PL

serwis informacyjny

Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich na Śląsku

Zarzad Slaskiego Odzialu Firm Deweloperskich fot. mat. prasowe

Zarzad Slaskiego Odzialu Firm Deweloperskich fot. mat. prasowe

11 maja 2023 roku miała miejsce uroczysta inauguracja Oddziału Śląskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Polski Związek Firm Deweloperskich to największa i najbardziej wpływowa organizacja w branży deweloperskiej, która od 2002 roku reprezentuje interesy firm deweloperskich w Polsce oraz Unii Europejskiej.

Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD) zrzesza ponad 300 firm deweloperskich z całego kraju, obejmujących różnorodne segmenty rynku – zarówno małe rodzinnie prowadzone przedsiębiorstwa, jak i międzynarodowe korporacje, działające w sektorze mieszkaniowym i komercyjnym. Oddział Śląski jest siódmym oddziałem PZFD, po Łodzi (otwartym w 2021 roku), Krakowie (2019), Poznaniu (2017), Trójmieście (2017), Warszawie (2012) oraz Wrocławiu (2011).

Zarząd Oddziału Śląskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich:

  • Maciej Wójcik, TDJ Estate (prezes zarządu);
  • Tomasz Poloczek, Xanakis Development;
  • Tomasz May, Home Construction & Design;
  • Jacek Piwkowski, Millenium Inwestycje;
  • Jakub Ziętara, Nowa Częstochowa;
  • Adrian Potoczek, Ateli Management;
  • Tomasz Delowski, Tętnowski Development.

Od dzisiaj Śląsk może pochwalić się nowo powstałym Oddziałem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, któremu mam zaszczyt przewodniczyć. Sformalizowanie naszej działalności w ramach związku wynika z konieczności zjednoczenia sektora deweloperskiego po to, aby skutecznie odpowiadać na aktualne potrzeby, a wśród nich niekwestionowanym priorytetem jest konieczność zasypania luki mieszkaniowej. Jednocząc branżę, wykonaliśmy pierwszy, istotny krok, bo w obliczu bieżących wyzwań nie ma miejsca na rozproszone ruchy. Wyzwanie, któremu musimy sprostać wymaga zintegrowanych działań i współpracy biznesu oraz samorządu. Wierzę, że wspólnie będziemy w stanie zdiagnozować przyczyny obecnego stanu rzeczy, aby następnie móc precyzyjnie określić skuteczne sposoby na uwolnienie potencjału branży i tym samym dostarczyć potrzebną liczbę mieszkań. Mam ogromne przekonanie, że Śląsk będzie w tym zakresie liderem i że na bazie lokalnych potrzeb podejmiemy współpracę z decydentami na szczeblu krajowym. Tylko współdziałanie może przynieść oczekiwane efekty, dlatego już teraz zapraszam do współpracy każdego, kto razem z nami chce budować przyjazny Śląsk i nowoczesną Polskę” – mówi Maciej Wójcik, prezes Oddziału Śląskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024