Silesion.PL

serwis informacyjny

Od 1 lutego Silesia City Center wprowadza opłaty za parking.

fot. Silesia City Center

Od 1 lutego 2024 roku wchodzą w życie nowe zasady parkowania na terenie Silesia City Center w Katowicach. Zmiany dotyczą przede wszystkim cennika, który zostaje zmodyfikowany w taki sposób, aby zachęcić klientów do krótszego parkowania.

Nowe zasady parkowania w Silesia City Center są z pewnością korzystne dla klientów, którzy korzystają z centrum jedynie na krótkie wizyty. Parkowanie do trzech godzin będzie bezpłatne, co może zachęcić do odwiedzenia centrum nawet tych, którzy nie planują dużych zakupów.

Zmiany mogą być również korzystne dla osób, które regularnie odwiedzają centrum. Abonament parkingowy w cenie 250 złotych to rozsądna cena, biorąc pod uwagę, że centrum jest czynne przez cały rok.

Oczywiście, zmiany te nie są dobrą informacją dla klientów, którzy planują dłuższe zakupy lub wizyty w centrum. W tygodniu za każdą godzinę parkowania powyżej szóstej trzeba będzie zapłacić 10 złotych, co może być odczuwalną kwotą.

Nowy cennik

W tygodniu (od poniedziałku do piątku) parkowanie do trzech godzin będzie bezpłatne. Za każdą kolejną godzinę do szóstej trzeba będzie zapłacić 5 złotych, a za każdą kolejną godzinę powyżej szóstej – 10 złotych. Opłata dodatkowa za niewykupienie biletu wynosi 150 złotych.

W weekendy (soboty, niedziele i święta) parkowanie będzie całkowicie bezpłatne.

CENNIK SCC

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK:

Parkowanie do trzech godzin – bez opłat
Następne godziny tj. czwarta, piąta, szósta godzina – 5 zł/h
Każda kolejna godzina powyższej szóstej – 10 zł/h
Opłata dodatkowa zgodnie z pkt. 8 Regulaminu – 150zł

SOBOTY, NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

bez opłat

Abonamenty

Wciąż będzie można wykupić abonament parkingowy. Kosztuje on 250 złotych i uprawnia do parkowania bezpłatnego na terenie centrum przez cały rok. Abonament można zakupić wyłącznie za pośrednictwem aplikacji Apcoa Flow.

Godziny otwarcia

Parking jest czynny w godzinach otwarcia centrum, czyli od godziny 9:00 do 21:00.

Parkomaty

Parkomaty znajdują się przy wejściach do Silesia City Center zarówno na parkingu zewnętrznym, jak i parkingach podziemnych.

  • Miejsca parkingowe dla rodzin z dziećmi zostały specjalnie przeznaczone na parkingach w pobliżu głównych wejść, aby ułatwić im korzystanie z infrastruktury.
  • Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z dedykowanych miejsc parkingowych, znajdujących się w okolicach głównych wejść, co zapewnia dostępność dla wszystkich.
  • Stacje ładowania samochodów elektrycznych są dostępne na zewnętrznym parkingu przy wejściach na al. Zagłębiowską oraz Pl. Anyżkowy, co stanowi krok w kierunku przyjazności dla środowiska i wspierania ekologicznych środków transportu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024