Silesion.PL

serwis informacyjny

O której jeść kolację?

O ktorej jesc kolacje

O ktorej jesc kolacje

Osoby na diecie zwracają uwagę nie tylko na to, co jedzą, lecz także o której godzinie spożywają ostatni posiłek. Wbrew pozorom nie zawsze trzeba spożywać kolację o godzinie 18, aby cieszyć się wymarzoną sylwetką. Przyjrzyjmy się zatem temu, co jest ważne w zdrowym odżywianiu i o której godzinie można sięgać po ostatnie danie. O czym warto pamiętać?

Kolacja w codziennej diecie

Faktem jest, że pora jedzenia kolacji ma spore znaczenie dla osób na diecie odchudzającej. Ostatni spożywany posiłek ma znaczenie i nie należy go pomijać. Pamiętajmy o tym, że zbyt późna pora może wpływać na dolegliwości ze strony układu pokarmowego i przyrost masy ciała. Wszystko to wskazuje, że nie należy jeść zbyt późno, gdyż to może zaburzać pracę organizmu i sen. Odpowiedni czas na kolacje zawsze jest kwestią indywidualną i zależy od tego, o której godzinie kładziemy się do łóżka. Poza porą jedzenia, trzeba mieć na uwadze także to, co spożywamy. 

Jakie znaczenie ma kolacja w codziennym jadłospisie? Jest to bardzo ważny posiłek. Nie możemy o nim zapominać, gdyż pozwala utrzymać metabolizm na odpowiednim poziomie. Gdy odmawiamy sobie kolacji lub znacznie obniżamy jej kaloryczność, z pewnością dojdzie do spowolnienia metabolizmu. 

Zdrowa kolacja

Na kolację nie powinniśmy spożywać ciężkostrawnych posiłków, gdyż odznaczają się one dłuższym czasem trawienia. Organizm przez to dłużej pracuje, a my możemy odczuwać problemy ze snem. Jeśli chcemy zadbać o zdrowe odżywianie, warto postawić na catering dietetyczny w Katowicach. Ciekawe propozycje znajdziemy na stronie https://medidieta.pl/catering-dietetyczny-katowice/. W tym wypadku mamy pewność sięgania po zdrowe i zbilansowane składniki, które dostarczają organizmowi witamin, minerałów i wartości odżywczych. 

Jakie produkty wybierać? Nie ma mowy o fast-foodach, słodkich napojach i smażonych produktach. Bardzo dobrze sprawdzi się przykładowo chleb pełnoziarnisty z pastą rybną, twarogiem lub chudą wędliną. Ponadto, sięgać warto po sałatki warzywne lub z grillowanym kurczakiem. 

Kiedy jeść ostatni posiłek?

Z pewnością każda z nas zna zasadę mówiącą o tym, że kolację zjadać powinniśmy do godziny 18. Praktycznie rzecz ujmując, nie zawsze jest to dobra opcja. Gdy kładziemy się późno, może nas dopaść głód po kilku godzinach od spożycia kolacji. Dietetycy wskazują, aby kierować się nieco innymi zasadami. Ostatni posiłek zjadać trzeba na 2-3 godziny przed snem. To oznacza, że gdy kładziemy się o północy, kolację zjeść możemy nawet o godzinie 21. 

Bardzo ważne jest to, aby posiłki spożywać o regularnych porach. To pozwala utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi i zabezpieczać przez zmęczeniem, sennością i spadkami energii. Ponadto, regularne jedzenie wpływa na dobre samopoczucie i wspiera zdrowe odchudzanie. Jedzenie pudełkowe to spore udogodnienie w codziennym życiu. Nie musimy chodzić po marketach spożywczych, spędzać wielu godzin w kuchni i martwić się liczeniem kalorii. Dania na cały dzień otrzymujemy w szczelnie zamkniętych pudełkach, dlatego znacznie łatwiej jest nam utrzymywać zbilansowaną i zdrową dietę. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024