Silesion.PL

serwis informacyjny

O czym warto pamiętać na początku przygody z airsoftem?

O czym warto pamietac na poczatku przygody z airsoftem

O czym warto pamietac na poczatku przygody z airsoftem

Mówi się, że początki bywają najtrudniejsze i dotyczy to też nowej airsoftowej pasji. Musimy wybrać dla siebie odpowiedni sprzęt i przestrzegać zasad, według których prowadzona jest gra. Warto więc zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat airsoftu, dzięki którym nasze pierwsze kroki w airsofcie będą łatwiejsze i mniej zaskakujące.

Podstawowe zasady gry

Airsoft to przede wszystkim sport drużynowy, dlatego bardzo ważna jest umiejętność pracy zespołowej, dobra komunikacja i zadbanie o innych uczestników gry. Liczy się również świetny refleks i taktyczne myślenie. Jeśli zdobywaliście doświadczenie w wirtualnych strzelankach, to bardzo dobrze! Na pewno zaprocentuje to na tym bardziej realistycznym polu walki.

Airsoftowa gra może przebiegać według różnych scenariuszy, z różną dynamiką, ilością czasu i natężeniem walk, co pozwala nam dopasować grę do naszych preferencji i możliwości – choćby fizycznych. Dla tych, którzy nie chcą zbyt dużo biegać, możemy polecić rozgrywki CQB, a jeśli właśnie liczycie na intensywną aktywność fizyczną, to zapewni Wam ją speedsoft. Każda strzelanka ma swój własny regulamin, ale ogólne zasady są takie: trafienie oznacza zejście z pola walki. Na całe szczęście przy dłuższych grach możliwy jest respawn.

Airsoftowe repliki broni i akcesoria

Wyposażenie to niezwykle ważny element w airsofcie, a jego podstawą są repliki broni. Model repliki należy dopasować przede wszystkim do warunków gry. Na otwartym terenie możemy korzystać z replik o większej mocy i zasięgu. W zamkniętych pomieszczeniach (CQB) obowiązują natomiast ograniczenia – do 350 FPS. Spośród wszystkich kategorii replik najbardziej uniwersalne zastosowanie mają repliki karabinków szturmowych, ale oczywiście możemy też wybrać pistolet asg lub replikę snajperki czy pistoletu maszynowego. Jest to uzależnione od tego, na jakiej pozycji w grze się widzimy.

Od osiągów i precyzji repliki bardzo mocno zależą nasze wyniki. Oczywiście bardzo ważne są umiejętności, dlatego warto regularnie ćwiczyć, ale nasze celne oko na niewiele się zda, jeśli replika nie umożliwi nam dalekiego i precyzyjnego strzelania. Warto więc wybierać lepszej klasy, bardziej funkcjonalne modele (elektryczne lub gazowe), z którymi możemy więcej zdziałać na polu walki.

Co jeszcze warto mieć na uwadze?

W każdym sporcie niezwykle ważne jest bezpieczeństwo, a w airsofcie zwraca się na to szczególną uwagę. W końcu celujemy i strzelamy do drugiego człowieka, dlatego każdy gracz musi mieć założone okulary lub gogle ochronne, które spełniają normy balistyczne. Dla większego komfortu i ochrony przed urazami, stosuje się też ochraniacze na kolana i łokcie, rękawice taktyczne i hełmy asg. Ważne są wygodne buty i odzież dopasowana do warunków atmosferycznych – większość strzelanek organizowana jest na świeżym powietrzu. Wielu graczy korzysta z taktycznego wyposażenia, które powstało z myślą o działaniach strzeleckich, wojskowych i survivalowych. Takie akcesoria najlepiej sprawdzają się w airsofcie, bo są idealnie dostosowane do panujących podczas gry warunków.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023