Silesion.PL

serwis informacyjny

Game Music Concert. 17 lutego w katowickim Spodku muzyka z gier komputerowych.

GAME MUSIC CONCERT

GAME MUSIC CONCERT

Ze sceny popłyną dźwięki z popularnych gier komputerowych, jak Assassin’s Creed, Counter-Strike, Diablo II, Heroes of Might and Magic III, League of Legends, The Legend of Zelda, Mass Effect, Red Dead Redemption II, Resident Evil, Skyrim, World of Warcraft, Uncharted, czy Mortal Kombat.

W czwartek 26 stycznia w Katowicach odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca to wyjątkowe wydarzenie, którego organizatorem jest Filharmonia Śląska.

Chcemy pokazać, że muzyka z gier komputerowych może być piękna i przy okazji inspirująca. Atrakcyjna grafika, wciągająca fabuła, rywalizacja, wielkie emocje i niezapomniane historie – gry wideo to więcej, niż tylko rozrywka. Podobnie jak w przypadku muzyki filmowej, i ta występująca w grach z powodzeniem zaistniała również poza rzeczywistością wirtualną – przekonuje dyrektor Filharmonii Śląskiej, Adam Wesołowski.

Utwory znane z gier komputerowych 17 lutego usłyszymy w Spodku w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod batutą Františka Macka. Koncert będzie wzbogacony animacjami i wizualizacjami, przygotowanymi przez artystów z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, a także widowiskiem tanecznym i pokazami cosplay. 

Spektakl taneczny przygotuje grupa Seimuse – formacja specjalizująca się w komponowaniu interpretacji ruchowo-przestrzennych muzyki oraz tańcu współczesnym. W jej skład wchodzą studentki Akademii Muzycznej w Katowicach, otwarte na nowe wyzwania i działanie twórcze, które rozwijają swoje pasje w Teatrze Rytmu „Katalog” oraz angażują się w międzynarodowe projekty muzyczno-ruchowe.

18 lutego, podczas drugiego dnia trwania festiwalu impreza przeniesie się do Filharmonii Śląskiej w Katowicach, gdzie melomani zobaczą i usłyszą koncert Łukasza Szubskiego w formie hologramu.

Festiwal Game Music Fest, organizowany jest przez Filharmonię Śląską przy współpracy z Keywords Studios, Wydziałem Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego oraz Magazynem i Portalem CD Action.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024