Silesion.PL

serwis informacyjny

Nielegalne automaty hazardowe w nieczynnym pawilonie handlowym na katowickim Józefowcu

fot. Śląska Policja

Policjanci z Katowic udaremnili nielegalne gry hazardowe w jednym z lokali na terenie miasta. W wyniku akcji zabezpieczono 3 automaty do gier hazardowych oraz gotówkę. Za przestępstwo prowadzenia gier losowych bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi kara 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 29 grudnia. Policjanci Nieetatowej Grupy Wsparcia Oddziału Prewencji Policji w Katowicach pełnili służbę w dzielnicy Józefowiec. W trakcie patrolu zauważyli, jak do nieczynnego pawilonu handlowego wchodzą osoby. Wzbudziło to ich podejrzenie, że w miejscu tym może znajdować się nielegalne kasyno.

Policjanci postanowili sprawdzić lokal. Po wejściu do środka okazało się, że znajdują się w nim 3 automaty do gier hazardowych. Natychmiast zostali powiadomieni o tym fakcie policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej katowickiej komendy, a także funkcjonariusze służby celno-skarbowej.

Funkcjonariusze wykonali eksperyment procesowy, w wyniku którego zabezpieczono 3 maszyny do gier hazardowych. Policjanci znaleźli także w lokalu gotówkę, która najprawdopodobniej pochodziła z nielegalnej działalności.

Śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gier losowych bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi kara 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci przypominają, że prowadzenie gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem. Osoby, które dopuszczają się tego czynu, podlegają karze pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto, Skarb Państwa może dochodzić od nich zwrotu utraconych wpływów z tytułu gier hazardowych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024