Silesion.PL

serwis informacyjny

Nestor Gordillo piłkarzem Arki Gdynia

Nestor Gordillo pilkarzem Arki Gdynia

Nestor Gordillo pilkarzem Arki Gdynia

Hiszpan Nestor Gordillo podpisał z Arką Gdynia kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku.

Urodzony 22 sierpnia 1989 roku w Las Palmas zawodnik od stycznia reprezentował barwy KKS Kalisz. Jest napastnikiem.

W Hiszpanii grał na poziomie Segunda Division B, reprezentując barwy: CD Guijuelo, Las Palmas Atlético, UE Cornella i drugiej drużyny Atlético Madryt. Na tym szczeblu zagrał 100 spotkań i zdobył 12 bramek. W lipcu 2018 roku trafił do Indii, gdzie grał w Chennai City w I-LEAGUE (2 poziom). Wystąpił w 19 spotkaniach (8 bramek i 7 asyst). Jego zespół wygrał ligę, a on przeszedł do Hyderabad FC grajacej w hinduskiej Indian Super League. Tam rozegrał 9 spotkań (1 bramka i 1 asysta).

W styczniu podpisał kontrakt z 2-ligowym KKS Kalisz. W rundzie wiosennej w zespole, który awansował do finału baraży o 1. ligę zagrał w 20 meczach i zdobył 10 bramek.

Nestor Gordillo to zawodnik, który potwierdził swoje duże umiejętności na polskich boiskach. Od marca do czerwca strzelił 10 goli i wypracowywał wiele sytuacji bramkowych swoim partnerom z zespołu. Jestem przekonany, że Hiszpan wniesie do ofensywnej gry Arki dużo jakości – mówi Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia SA. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024