Silesion.PL

serwis informacyjny

Najszybsza Polka kontra wiceliderka światowych tabel podczas ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego

Na zdjęciu Ewa Swoboda fot.Łukasz Szeląg

Na zdjęciu Ewa Swoboda fot.Łukasz Szeląg

Do wyjątkowego pojedynku sprinterskiego dojdzie w niedzielę podczas 69. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. Na bieżni kolce skrzyżują najszybsza Polka Ewa Swoboda oraz reprezentującą Wybrzeże Kości Słoniowej trzykrotna medalistka mistrzostw świata Marie-Josée Ta Lou.

Iworyjka w tym sezonie prezentuje bardzo dobrą dyspozycję startową. 14 maja na Florydzie przebiegła 100 metrów w 10.78 i jest wiceliderką światowych tabel w tej konkurencji. Na Stadionie Śląskim z pewnością będzie chciała zaatakować rekord mityngu, a ten od zeszłego roku wynosi 11.08 i należy do Ewy Swobody. Polka, która w tym sezonie jeszcze nie startowała, przed własną publicznością będzie się chciała zaprezentować z jak najlepszej strony.

Naszych mistrzów zapraszamy do wyjątkowej rywalizacji z bardzo mocnymi rywalami z całego świata – mówi m.in. o pojedynku Swobody z Ta Lou dyrektor ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego Sebastian Chmara.

Emocji nie zabraknie także w innych konkurencjach. Świetną obsadę będzie miał konkurs tyczkarzy, gdzie obok Piotr Liska i Pawła Wojciechowskiego zobaczymy duet doskonałych amerykańskich zawodników – Sama Kendricksa oraz Chrisa Nilsena. W skoku w dal pań formę Polek sprawdzą Ese Brum – Nigeryjka, która przed rokiem została w Oregonie wicemistrzynią świata – oraz trzecia na listach światowych Agate De Sousa. Multimedalistów światowych imprez zobaczymy też w pchnięciu kulą. Interesująco zapowiada się konkurs rzutu młotem, gdzie obok polskich gwiazd wystartują m.in. Amerykanin Rudy Winkler oraz Kanadyjka Candy Rogers. W biegu na 400 metrów wystartuje Natalia Kaczmarek.

Na zdjęciu Ewa Swoboda fot.Łukasz Szeląg
Na zdjęciu Ewa Swoboda fot.Łukasz Szeląg

Początek 69. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego – imprezy wspieranej finansowo przez PKN ORLEN oraz województwo śląskie – 4 czerwca o godzinie 14:00. Moc atrakcji czekać będzie na kibiców także na błoniach Stadionu Śląskiego. Od godzin przedpołudniowych planowany jest piknik z okazji dnia dziecka, na który zaprasza samorząd województwa. Swoje stoiska wystawi tam ponad 30 podmiotów. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024