Silesion.PL

serwis informacyjny

Gwiazdorska obsada konkursu rzut młotem na 69. ORLEN Memoriale Kusocińskiego

Na zdjęciu Anita Włodarczyk fo tMarekBiczyk

Na zdjęciu Anita Włodarczyk fo t. Marek Biczyk

Największe gwiazdy światowego rzutu młotem spotkają się już w niedzielę 4 czerwca podczas 69. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. – Konkurs zapowiada się ekscytująco, a obsada będzie naprawdę rewelacyjna – zachwala rywalizację młociarzy pięciokrotny mistrz świata w tej konkurencji Paweł Fajdek.

Kilka dni temu w Los Angeles Polak Wojciech Nowicki rzucił 77.18 i zaledwie o centymetr pokonał lidera światowych tabel. Amerykanin Rudy Winkler, bo o nim mowa, 20 maja w Arizonie rzucił 80.88 i jest jedynym zawodnikiem, który w tym sezonie przekroczył barierę 80 metrów. Obaj panowie ponownie staną do rywalizacji 4 czerwca na Stadionie Śląskim. W szranki z nimi stanie również 21-letni Kanadyjczyk Ethan Katzberg, który w tym roku osiągnął już 78.41 oraz rzecz jasna rekordzista Polski i pięciokrotny mistrz świata Paweł Fajdek.

Konkurs rzutu młotem podczas 69. ORLEN Memoriału Kusocińskiego zapowiada się świetnie. W obsadzie są najlepsi zawodnicy, a na trybunach Stadionu Śląskiego z pewnością pojawią się wspaniali kibice. Bardzo lubię startować na tym obiekcie, bo zawsze atmosfera jest wyjątkowa. To pomaga w dalekim rzucaniu, a na takie się nastawiamy – mówi Paweł Fajdek.

Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Rudy Winkler oraz Ethan Katzberg to gwiazdy konkursu mężczyzn, który planowany jest na godzinę 14:30. O godzinie 16:10 ma rozpocząć się natomiast również świetnie obsadzony konkurs kobiet. Na Stadionie Śląskim pojawi się oczywiście jego ambasadorka i rekordzistka świata Anita Włodarczyk. Rywalką Polki będzie świetnie spisująca się w tym sezonie Kanadyjka Camryn Rogers. Ubiegłoroczna wicemistrzyni świata przed kilkoma dniami rzuciła w Los Angeles 78.62 – to piąty wynik w historii światowej lekkoatletyki. Jak w bezpośrednim starciu ze wschodzącą gwiazdą poradzi sobie niezwykle doświadczona Włodarczyk będzie można zobaczyć na żywo 4 czerwca na Stadionie Śląskim. Oprócz Kanadyjki i Polki gwiazdami ORLEN Memoriału Kusocińskiego będą Amerykanki – trzecia w światowych tabelach Janee’ Kassanavoid (w tym roku 76.60) oraz szósta Annette Nneka Echikunwoke.

Oprócz gwiazd rzutu młotem podczas 69. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego – imprezy wspieranej finansowo przez PKN ORLEN oraz województwo śląskie – będzie można zobaczyć wielu innych znakomitych lekkoatletów. Na bieżni Stadionu Śląskie pojawi się m.in. Marileidy Paulino liderka światowych tabel w biegu na 400 metrów oraz Jasmine Camacho-Quinn, najszybsza w tym sezonie na świecie w biegu na 100 metrów przez płotki.

69. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego odbędzie się na Stadionie Śląskim 4 czerwca. Początek zawodów o godzinie 14:00, a od 11 przed stadionem na kibiców czekać będzie festyn organizowany przez samorząd województwa z okazji dnia dziecka. Wstęp na wszystkie atrakcje będzie bezpłatny

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author