Silesion.PL

serwis informacyjny

Najnowszy utwór grupy SAMI pt. „Mam dość” doceniony na arenie międzynarodowej

Zespol Sami. Fot. Kamil Czubala

Zespół Sami. Fot. Kamil Czubala

Zespół SAMI zakwalifikował się do rankingu „100 Artists to Watch 2024” stworzonego przez organizację Impala (Independent Music Companies Association) we współpracy z YouTube’em.

Program „100 artystów do obejrzenia” IMPALA we współpracy z YouTube’em powraca w 2024 roku, skupiając uwagę na 100 niezależnych artystach z całej Europy, którzy obecnie wyróżniają się różnymi czynnikami, takimi jak różnorodność i innowacyjność, a także sukces komercyjny.

Lista IMPALI na rok 2024 obejmuje artystów z 31 różnych krajów i szeroki wachlarz gatunków muzycznych, od jazzu po hip-hop, folk po muzykę elektroniczną, oraz pop po punk. Jest wielu artystów i niezależnych wytwórni płytowych do odkrycia.

Odkryj wszystkich  100 artystów, których warto obejrzeć,  na poniższej playliście  YouTube ,

Dla zespołu SAMI to ogromne wyróżnienie znaleźć się wśród zaledwie setki niezależnych artystów z całej Europy. Trzeci rok z rzędu IMPALA powraca z długo oczekiwaną edycją „100 artystów do obejrzenia 2024” we współpracy z YouTube’em. W tym roku prezentuje szeroką gamę wschodzących talentów z całego europejskiego sektora muzyki niezależnej.

Zespół muzyczny SAMI (Spontaniczny Atak Muzycznej Intuicji) to polski zespół pop-rockowy założony w 1997 roku w Katowicach przez Michała Laksę i Marka Sajnóga.

Zespół zadebiutował na rynku fonograficznym w 2000 roku albumem studyjnym pt. „Sami”, który promował singlami: „Lato 2000”, „Stokrotka to ja”, „Jest luz” i „Żółte żaglówki”. W 2001 roku został laureatem Superjedynki za debiut roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Przez wszystkie lata skład grupy ulegał licznym zmianom. Niezmiennie od 1997 roku w niej działa jeden z jej założycieli, Michał Laksa. W pierwszym składzie znalazł się m.in. Piotr Kupicha, późniejszy lider zespołu Feel. Część materiału muzycznego Samych, wypracowanego wspólnie z Kupichą w początkowej fazie działalności zespołu, trafiło zarówno na pierwszy, jak i na drugi album grupy Feel. Jeden z powstałych w wyniku tej kooperacji utworów, „Nasze słowa, nasze dni”, wykorzystany został w kampanii reklamowej Banku Millennium.

Celem tej ogólnoeuropejskiej inicjatywy IMPALA jest rzucenie światła na artystów z różnych środowisk kulturowych i gatunków, kładąc nacisk zarówno na inkluzywność, jak i reprezentację ponad granicami. Nagroda ta nie tylko wyróżnia wschodzące talenty, ale także wyróżnia artystów i niezależne wytwórnie, które nieustannie przesuwają granice i kwestionują normy. Zachęcamy członków do nominowania artystów, których ich zdaniem warto teraz oglądać, na podstawie takich czynników, jak różnorodność i innowacyjność, a także sukces komercyjny. Poprzez ten program wraz z YouTube IMPALA stara się wspierać bardziej włączający i dynamiczny ekosystem muzyczny, w którym wszyscy artyści mogą się rozwijać i być doceniani.

W tym roku skład IMPALA powiększył się i obejmuje artystów z 31 krajów, reprezentujących różnorodne gatunki, od jazzu po hip-hop, folk po muzykę elektroniczną i pop po punk. Dzięki imponującej gamie niezależnych wytwórni płytowych na wystawie jest mnóstwo nowych dźwięków do odkrycia. Wypatruj w sumie 100 niezależnych artystów europejskich, którzy w tym roku zrobią furorę.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024