Silesion.PL

serwis informacyjny

Najlepsze 10 filmów z piłką nożną w tle

Obecne okoliczności sprzyjają do nadrabiania zaległości z kinematografii. Jeśli nie macie pomysłu co obejrzeć lub też sądzicie, że widzieliście już wszystko, przygotowaliśmy listę dziesięciu najlepszych – naszym zdaniem – filmów z piłką nożną w tle.

Piłkarski poker

Postanowiliśmy nie prowadzić rankingu w takim stylu, że temu filmowi należy się pierwsze miejscem a temu ósme, jednak takie zestawienie musieliśmy zacząć od polskiego hitu. Chyba każdy miał okazje obejrzeć to dzieło z 1988 roku. A jeśli nie, prędko musi to zrobić, by widzieć, kiedy cytować: „zapłacili za 3:0? Będzie 3:0”.

Green Street Hooligans

Elijah Wood trafił do złego środowiska. Spotyka w nim naprawdę zagorzałych kibiców West Ham United, którzy dla swojej drużyny są w stanie zrobić wszystko, mówiąc w największym skrócie. Ta produkcja doczekała się trzech części. Co ciekawe, jeden z głównych bohaterów spotykał się z grupami kiboli piłkarskich, by dobrze przygotować się do swojej roli.

Goal

Każdy marzy o takiej karierze, jak Santiago Munez, główny bohater filmu. Jego talent widzą najpierw trenerzy z krajowego podwórka, którzy później dają mu szansę w Newcastle, a on sam później ma okazję grać z Davidem Beckhamem czy Zinedine’m Zidane’m. To tak, jakby teraz w jednym filmie zagrali Lionel Messi i Cristiano Ronaldo. Patronat nad tą produkcją objęła nawet FIFA.

Ucieczka do zwycięstwa

Jedyny film w tym zestawieniu, w którym znajdziemy i prawdziwe gwiazdy kina (Stallone, Caine, von Sydow) i gwiazdy boiska (Pele, Moore i… Deyna). W przerwie meczu jeńcy wojenni – Niemcy ci pierwsi zamierzają uciec z obozu nazistowskiego. Samo spotkanie również się ogląda naprawdę znakomicie.

Maradona by Kusturica

Diego Armando Maradona był jedyny w swoim rodzaju. Emir Kusturica zrobił o nim dokument, w którym pokazuje przeróżne oblicza tego futbolowego magika. Oglądamy nie tylko jest sportową działalność, ale i polityczną oraz prywatną. Warto poświęcić 1,5 h na ten film.

Shaolin soccer

To akurat przykład lekkiego, spokojnego filmu, który można obejrzeć z całą rodziną. Gwarantujemy, że dzieciakom – zwłaszcza chłopcom – powinien się spodobać. Dużo tu piłki nożnej, ale w dość nietypowym wydaniu. Więcej tu sztuk walki niż taktyki, ale i tak świetnie się na to patrzy.

Podkręć jak Beckham

Drugi i ostatni z tych „luźniejszych”. Ten akurat jest skierowany głównie do żeńskiej strony widowni. Opowiada o młodej Hindusce, która wstępuje do kobiecej drużyny futbolowej i… zakochuje się w trenerze.

Mecz ostatniej szansy

W końcu produkcja, w której brał udział Vinnie Jones. Były zawodnik Wimbledonu czy Chesela zasłynął swoją ostrą grą jako piłkarz. Na planie filmowym też pokazywał pazura. W tym przypadku postanowił trenować drużynę skazańców, która ma pokonać w meczu piłkarskim strażników więzienia. Jest co oglądać.

Boisko bezdomnych

Ten film udowadnia, że piłka nożna potrafi pomóc naprawdę każdemu. Zwłaszcza środowisku bezdomnych, którzy borykają się z wieloma problemami. Sam obraz opowiada o piłkarzu, którego kariera zatrzymała się w miejscu, który teraz stara się przygotować drużynę na MŚ bezdomnych.

Przeklęta liga

Oj, Michael Sheen znakomicie zagrał tutaj jako Brian Clough. Trener, który krytykował grę Leeds United, zostaje ich szkoleniowcem. To biografia, która nie tylko momentami bawi, ale i sprawia, że w inny sposób możemy postrzegać futbol.

Takich filmów jest jeszcze mnóstwo, ale te są według nas najlepsze. Warto je obejrzeć zanim do gry wrócą najlepsze ligi w Europie. Swoją drogą na stronie BETFAN, czyli u legalnego polskiego bukmachera możecie obstawić, które rozgrywki jako pierwsze zostaną wznowione.

100 PLN bez ryzyka ze zwrotem na konto główne

 BETFAN uruchomił nową promocję Siano wraca na konto główne“! Jest ona dedykowana nowym Graczom, którzy podczas rejestracji wpisali kod promocyjny Legalny100W przypadku, gdy pierwszy kupon okaże się przegrany Gracz otrzymuje zwrot stawki na saldo główne, co jest równoznaczne z tym, że Gracz może grać dalej, ale również może wypłacić kwotę.

Maksymalna kwota zwrotu to 100 zł. Minimalna stawka za kupon, aby został zakwalifikowany do promocji to 10 zł. Zwrot na saldo główne nastąpi najpóźniej po 48 godzinach roboczych od rozliczenia kuponu.

Możesz zarejestrowac się u legalnego bukmachera BETFAN z naszym kodem promocyjnym „Legalny100

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023