Silesion.PL

serwis informacyjny

Mocarze na Stadionie Śląskim. Pchnięcie kulą ozdobą Memoriału Kusocińskiego

Tom Walsh fot. Łukasz Szeląg

Tom Walsh fot. Łukasz Szeląg

Ponad dwadzieścia medali największych imprez lekkoatletycznych zdobyli w sumie uczestnicy konkursu pchnięcia kulą podczas 69. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. – To będzie jedna z najmocniej obsadzonych konkurencji na mityngu – mówi wiceprezes PZLA Tomasz Majewski, dwukrotny złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą.

Pchnięcie kulą to konkurencja, która w ostatnich latach jest jedną z najciekawszych podczas zawodów lekkoatletycznych. Kibice śledzący ją w trakcie nadchodzącego 69. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego z pewnością nie będą zawiedzeni. Obsada konkursu będzie bowiem godna finału mistrzostw świata, a nawet igrzysk olimpijskich.

Do udziału zaprosiliśmy medalistów największych światowych imprez, więc mogę śmiało powiedzieć, że będzie to jedna z najmocniej obsadzonych konkurencji memoriału. Na Stadionie Śląskim zobaczymy przede wszystkim wybitnego Amerykanina Joe Kovacsa, który na igrzyskach w 2016 oraz 2021 roku zdobywał srebrne medale. Legitymuje się on imponującym rekordem życiowym 23.23, a w dorobku oprócz medali olimpijskich ma między innymi dwa tytuły mistrza świata. Jego najpoważniejszym rywalem będzie ten, którego pokonał w obu olimpijskich startach, czyli dwukrotny brązowy medalista igrzysk i były mistrz świata Nowozelandczyk Tom Walsh. Jeśli chodzi o Europejczyków to zobaczymy mistrza kontynentu z zeszłego sezonu Chorwata Filipa Mihaljevića oraz srebrnego medalistę z Monachium Serba Armina Sinančevića – wymienia jednym tchem zaangażowany w organizację mityngu dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

Polskim rywalem międzynarodowego grona mocarzy pchnięcia kulą będzie Michał Haratyk.

Pod nieobecność kontuzjowanego Konrada Bukowieckiego to Michał będzie naszą nadzieją na dalekie pchanie. Mam nadzieję, że wreszcie wróci na poziom, który nie tak dawno pozwalał mu zdobywać medale najważniejszych imprez – dodaje Majewski.

Oprócz gwiazd pchnięcia kulą podczas 69. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego – imprezy wspieranej finansowo przez PKN ORLEN oraz województwo śląskie – będzie można zobaczyć wielu innych znakomitych lekkoatletów. Już wcześniej swój start w mityngu, zaliczanym do cyklu World Athletics Continental Tour Silver, potwierdzili m.in. mistrzyni olimpijska w biegu przez płotki Jasmie Camacho-Quinn, czy srebrna medalistka olimpijska na 400 metrów Marileidy Paulino. Na Stadionie Śląskim nie zabraknie także plejady polskich gwiazd z Ewa Swobodą, Natalią Kaczmarek, Pawłem Fajdkiem, Wojciechem Nowickim i Piotrem Liskiem na czele.

69. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego odbędzie się na Stadionie Śląskim 4 czerwca. Początek zawodów o godzinie 14:00, a od 11 przed stadionem na kibiców czekać będzie festyn organizowany przez samorząd województwa z okazji dnia dziecka. Wstęp na wszystkie atrakcje będzie bezpłatny

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024