Silesion.PL

serwis informacyjny

Natalia Kaczmarek gratulowała młodym pasjonatom sportu.

LNO Olsztyn 17052023 fotGrzegorzKamiński 01

Olsztyn 17.05.2023. Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie. Fot. Grzegorz Kamiñski

Ja mogę tylko żałować, że w czasie mojego dzieciństwa nie było takich zawodów. To świetna sprawa i mam nadzieję, że wielu z tych dzieciaków zostanie przy lekkiej atletyce – mówi mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska Natalia Kaczmarek. Czołowa polska lekkoatletka była gościem specjalnym olsztyńskiej odsłony programu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”.

W Olsztynie w zawodach eliminacyjnych udział wzięło czterystu uczniów, podobnie jak w Łodzi, gdzie tego samego dnia rywalizowali uczniowie z województwa łódzkiego. W Olsztynie z uczestnikami akcji spotkał się także utytułowany kulomiot Konrad Bukowiecki, a z kolei w Łodzi gościem specjalnym była Wioletta Frankiewicz, dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

– Bardzo mi się tutaj podoba, bo organizacja jest zawodów jest bardzo dobra, ale trzeba także pochwalić ambicję dzieciaków, bo widać wielką ochotę do uprawiania sportu. Na tym etapie ich życia w sporcie najważniejsza jest zabawa, a tej, jak widać, tutaj nie brakuje – mówi Konrad Bukowiecki.

– Wielkie brawa dla dzieciaków, bo starały się ze wszystkich sił, by uzyskać jak najlepsze wyniki i dostać się do finałowych zawodów. Serce rośnie, gdy widzi się ich radość z uprawiania sportu – dodaje Wioletta Frankiewicz.

W ramach „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich 2023” odbędzie się łącznie szesnaście eliminacji wojewódzkich – odbyły się już zawody w Warszawie, Szczecinie, Krakowie i Olsztynie, a przed nami jeszcze imprezy w Bydgoszczy (22.05, Kujawsko-Pomorskie), Rudzie Śląskiej (26.05, Śląskie), Łodzi (26.05, Łódzkie), Słupsku (30.05, Pomorskie), Poznaniu (30.05, Wielkopolskie), Gorzowie Wielkopolskim (1.06, Lubuskie), Kielcach (2.06, Świętokrzyskie), Karpaczu (2.06, Dolnośląskie), Lublinie (6.06, Lubelskie), Stalowej Woli (6.06, Podkarpackie), Białymstoku (6.06, Podlaskie) i Opolu (15.06, Opolskie).

W trakcie zawodów eliminacyjnych tworzone będą reprezentacje województw, które 1 września wystąpią w Toruniu w zawodach finałowych. Program tegorocznej edycji został rozszerzony o biegi przełajowe, a także cykl zajęć dla młodszych dzieci pod hasłem #ZacznijOdLekkiej. W „Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich” biorą udział dzieci w wieku dziesięciu i jedenastu lat. Zawodom każdorazowo towarzyszą „Strefy Młodego Olimpijczyka, gdzie dzieci i młodzież będą mogli sprawdzić się w wybranych, uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych.

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają PZU, Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024