Silesion.PL

serwis informacyjny

Mistrzowski jubileusz i mecz charytatywny Śląska Wrocław

Mistrzowski jubileusz i mecz charytatywny Slaska Wroclaw 2022

Mistrzowski jubileusz i mecz charytatywny Slaska Wroclaw 2022

Takiego wydarzenia piłkarski Wrocław jeszcze nie widział. 10 lat po największym sukcesie w najnowszej historii klubu drużyna mistrzów Polski z 2012 roku ponownie zagra na stadionie przy ul. Oporowskiej! Charytatywny mecz z kibicami WKS-u na rzecz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową już 8 maja o godz. 13!

Początek maja fanom wrocławskiego Śląska już od dekady kojarzy się jednoznacznie – z mistrzowskim tytułem 2012 roku. Dokładnie 6 maja WKS pokonał w Krakowie Wisłę, zdobywając drugie w historii klubu złote medale. Hasło „Cała Polska w cieniu Śląska” wybrzmiało wówczas głośno jak nigdy wcześniej. Dekadę po tamtych wydarzeniach wspólnie wrócimy do tych niezapomnianych chwil.

Piłkarze mistrzowskiej drużyny WKS-u z 2012 roku będą gośćmi strefy VIP na sobotnim meczu Śląska z Pogonią Szczecin. Bardzo ważne spotkanie w ramach 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy rozpocznie się o godz. 17:30.

Mimo że większość (choć nie wszyscy!) zawodników, którzy dziesięć lat temu zdobywali mistrzostwo Polski zakończyło już sportowe kariery, miłość do piłki i sentyment do Śląska pozostał w nich do dzisiaj. Najlepszym tego dowodem jest chęć rozegrania meczu z kibicami WKS-u, jaki wyraził mistrzowski zespół. Złoci medaliści nie ograniczą się do wizyty na Tarczyński Arena podczas spotkania z Pogonią, ale dzień później sami wybiegną na boisko!

Na murawie legendarnego obiektu przy Oporowskiej zobaczymy: Sebastiana Milę, Mariana Kelemena, Przemysława Kaźmierczaka, Roka Elsnera, Piotr Ćwielonga, Łukasza Gikiewicza, Tadeusza Sochę, Łukasza Madeja, Mariusza Pawelca, Waldemara Sobotę, Krzysztofa Wołczka, Piotra Celebana, Dariusza Sztylkę, Mateusza Cetnarskiego, Roberta Menzela, Sebastiana Dudka, Amira Spahicia, Marka Wasiluka, Jarosława Fojuta, Krzysztofa Żukowskiego i Dariusza Pietrasiaka. Nie zabraknie również przedstawicieli sztabu szkoleniowego. Możliwość zobaczenia tych postaci ponownie razem na boisku to unikalne wydarzenie i zapewne skryte marzenie wielu wrocławskich kibiców. Ale to nie koniec niespodzianek! Naprzeciwko mistrzów możesz zagrać… właśnie Ty!

Mistrzowie 2012 w charytatywnym meczu zmierzą się z zespołem kibiców Śląska. Drużyna ta zostanie skompletowana z trzech jedenastek – przyjaciół i partnerów Śląska, karnetowiczów oraz szczęśliwców, którzy znajdą specjalny bilet w przygotowanych do sprzedaży voucherach.

Jak można zagrać?

  1. KONKURS TYLKO DLA KARNETOWICZÓW. Aktualni posiadacze karnetu na mecze Śląska do piątku, 6 maja, do godz. 12 mogą przesłać swoją odpowiedź na pytanie „Dlaczego to Ty powinieneś zagrać w meczu z mistrzami Polski?”. Odpowiedź (liczącą maksymalnie 500 znaków) należy wysyłać na adres konkurs@slaskwroclaw.pl. Zgłoszenie powinno zawierać dodatkowo numer telefonu oraz rozmiar koszulki
  2. 11 BILETÓW DOŁĄCZANYCH DO VOUCHERÓW W FANSHOPIE #OPOROWSKA. Tylko w piątek, 6 maja, od godz. 10 do 18, do sprzedaży trafi ograniczona liczba specjalnych voucherów. Przy jedenastu z nich szczęśliwcy znajdą bilet uprawniający do gry w niedzielnym meczu. Vouchery w cenie 75 złotych, nawiązującej do 75-lecia klubu, będzie można później wykorzystać w FanShopie #Oporowska – niezależnie od tego, czy znajdzie się w nich unikalny bilet, czy nie.

Wyjątkowe spotkanie Mistrzowie 2012 vs. Kibice Śląska zostanie rozegrane w szczytnym celu – na rzecz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która przeznaczy zebrane środki na program edukacyjny dla dzieci i młodzieży chorych onkologicznie leczących się we wrocławskiej klinice Przylądek Nadziei. Wesprzeć akcję będzie można poprzez wpłaty na internetową zbiórkę – trzy największe wpłaty zostaną nagrodzone koszulką mistrzów Polski z autografami. Wolontariusze Fundacji w dniu wydarzenia przeprowadzą również zbiórkę do puszek, a po spotkaniu na aukcję trafi koszulka z meczu podpisana przez Mistrzowską Drużynę Śląska.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a wszystkich, którzy stawią się na trybunach stadionu przy ul. Oporowskiej, zachęcamy, by zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wpłacić na rzecz programu edukacyjnego dla małych podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author