Silesion.PL

serwis informacyjny

Mistrzostwa Katowic w czwórboju lekkoatletycznym podstawówek na Asnyku

Mistrzostwa Katowic w czworboju lekkoatletycznym podstawowek na Asnyku

Mistrzostwa Katowic w czworboju lekkoatletycznym podstawowek na Asnyku

Biegały, skakały w dal i rzucały piłką palantową na Asnyku. Za nami Polsko-Ukraińskie Mistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym. Około 160 osób walczyło o puchary i medale w obiekcie katowickiego MOSiR-u. Mistrzostwa były realizowane we współpracy miasta z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

– Projekt realizowany przez Katowice przy współpracy z UNICEF-em to setki inicjatyw, które przede wszystkim mają zintegrować nasze społeczności. To między innymi doposażenie żłobków, wdrożenie aplikacji LiveKid, stworzenie sal doświadczania świata, a także organizacja zajęć sportowych w ofercie, których każdy może znaleźć coś dla siebie, bo mamy zapasy, fitness, slow jogging, podnoszenie ciężarów, boks – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Łącznie rywalizowało 11 dziewczęcych i 15 chłopięcych drużyn – każda z nich składała się
z 6-osobowej reprezentacji szkolnej. Uczestnicy startowali indywidualnie, ale ostatecznie punktacja będzie zliczana drużynowo. Wyniki poznamy najwcześniej jutro, a trzy najlepsze reprezentacje dostaną puchary.

Zawody podzielono na dwa bloki, najpierw zmierzyły się dziewczyny, potem chłopcy. W trakcie zawodów wszyscy uczniowie biegli na dystansie 60 metrów rozgrywanym w seriach na czas, rzucali piłką palantową o wadze do 150 gram i skakali w dal ze strefy. Z kolei, w biegu na dłuższe dystanse, chłopcy musieli pokonać 1000 metrów, a dziewczyny 600.

– MOSiR chętnie wspiera wszelkie inicjatywy sportowe wśród dzieci i młodzieży. Atmosfera sportowej rywalizacji na Asnyku udzielała się każdemu, a zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności – powiedział Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Impreza odbyła się w nowoczesnym kompleksie sportowym przy ul. Asnyka otwartym pod koniec ubiegłego roku. Ośrodek składa się ze stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego, boiska do baseballu, boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej i koszykówki, dwóch boisk do siatkówki plażowej i placu treningowego street workout.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024