Silesion.PL

serwis informacyjny

Minister Sportu rezygnuje z Narodowego Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej

W październiku 2023 r. Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) ogłosił ambitny plan budowy Narodowego Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej w Otwocku. Ta znacząca inwestycja, warta ponad 400 milionów złotych, zostanie zrealizowana w latach 2024-2027 i ma na celu stworzenie nowoczesnego ośrodka służącego rozwijaniu piłki nożnej na różnych poziomach.

Oświadczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie projektu budowy Narodowego Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej w Otwocku:

“W dniu 4.01.2024 r. Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras unieważnił decyzję poprzedniego ministra Kamila Bortniczuka o wpisaniu wniosku Polskiego Związku Piłki Nożnej pod nazwą projekt budowy Narodowego Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej w Otwocku w kwocie 304 264 318 zł w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2023 na listę wniosków zaproponowanych do dofinansowania.

W trakcie postępowania wyjaśniającego stwierdzono naruszenie wewnętrznych procedur obowiązujących w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz zasad rozpatrywania wniosków o dofinansowanie inwestycji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W trakcie szczegółowej analizy stwierdzono, że nie spełnia on kryteriów formalnych i merytorycznych niezbędnych dla finansowania tego projektu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Informujemy jednocześnie, że decyzja pana ministra Bortniczuka nie była skuteczna i wiążąca dla Ministerstwa.”

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024