Silesion.PL

serwis informacyjny

Metropolia rozpoczyna integrację biletową z MZK Jastrzębie-Zdrój. Udogodnienia dla mieszkańców Czerwionki-Leszczyn

Metropolia rozpoczyna integracje biletowa z MZK Jastrzebie Zdroj. Udogodnienia dla mieszkancow Czerwionki Leszczyn

Metropolia rozpoczyna integracje biletowa z MZK Jastrzebie Zdroj. Udogodnienia dla mieszkancow Czerwionki Leszczyn

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz MZK Jastrzębie-Zdrój tworzą zintegrowany system taryfowo-biletowy, który będzie obowiązywał od początku przyszłego roku. Dzisiaj (15 grudnia br.) w Czerwionce- Leszczynach podpisano w tej sprawie porozumienie.

Obecnie między Knurowem (GZM) a Czerwionką–Leszczynami transport pasażerski obsługują cztery linie. Dwie z nich – 194 i 694 obsługuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, a pozostałe – 302 oraz 303 są realizowane przez Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju. Obecnie pasażerowie przesiadając się do pojazdów drugiego przewoźnika muszą korzystać z innej taryfy i kupować osobne bilety.

Od 1 stycznia 2023 r. podróżowanie pomiędzy tymi gminami będzie łatwiejsze. Metropolia GZM oraz MZK Jastrzębie-Zdrój podpisały porozumienie w sprawie wprowadzenia zintegrowanego systemu taryfowo-biletowego.

Wprowadzenie wspólnego biletu obowiązującego w komunikacji miejskiej ZTM oraz MZK Jastrzębie- Zdrój to pierwsze tego typu rozwiązanie, które wprowadza Metropolia w organizacji połączeń z organizatorem komunikacji miejskiej obsługującym gminy sąsiadujące z obszarem GZM – mówi Grzegorz Kwitek, członek zarządu Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii.

Podpisanie porozumienia to odpowiedź na inicjatywę zarządu gminy Czerwionka-Leszczyny. Ta wspólna oferta jest usprawnieniem w funkcjonowaniu transportu publicznego na styku Metropolii z gminami sąsiadującymi. Dla nas jest bardzo ważne zwiększenie atrakcyjności komunikacyjnej konurbacji, w której pracują, uczą się i załatwiają swe sprawy również mieszkańcy z jej otoczenia – dodaje Grzegorz Kwitek.

Zintegrowany system obejmie trzy rodzaje biletów miesięcznych:

  • Bilet M1 – 200 zł normalny, 100 zł ulgowy. Ważny w komunikacji miejskiej organizowanej przez MZK na terenie gminy Czerwionka-Leszczyny oraz na terenie jednego, wybranego przez pasażera miasta w komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM.
  • Bilet M2 – 232 zł normalny, 116 zł ulgowy. Ważny w komunikacji miejskiej organizowanej przez MZK na terenie gminy Czerwionka-Leszczyny oraz na terenie dwóch, wybranych przez pasażera miast w komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM.
  • Bilet MS – 252 zł normalny, 126 zł ulgowy. Ważny w komunikacji miejskiej organizowanej przez MZK na terenie gminy Czerwionka-Leszczyny oraz na całej sieci
    w komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM.

Bilety emitowane przez MZK Jastrzębie będzie można kupić za pomocą aplikacji mobilnej „zBiletem”.

Obecnie ZTM obsługuje 55 miast i gmin. W tej liczbie jest 40 gmin wchodzących w skład Metropolii oraz 15 poza jej obszarem.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024