Silesion.PL

serwis informacyjny

Medaliści EURO wracają na boisko. Czas na PZU Amp Futbol Ekstraklasę!

Niewiele wolnego mają brązowi medaliści mistrzostw Europy w ampfutbolu. Mecz o trzecie miejsce Euro odbył się niespełna dwa tygodnie temu, a już w najbliższy weekend w Łodzi bohaterowie krakowskich mistrzostw znowu spotkają się na boisku, żeby razem ze swoimi klubami powalczyć o kolejne ligowe punkty w tabeli PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Co ciekawe w tym samym turnieju w polskiej lidze ampfutbolu zadebiutują też inni uczestnicy EURO. Gospodarze – zespół Widzewa Łódź – zakontraktował bowiem do końca sezonu 2021 trzech zawodników reprezentacji Francji.

W ostatnich tygodniach ampfutbol odmieniany był w polskich mediach przez wszystkie przypadku. Reprezentacja Polski prowadzona przez Marka Dragosza, dzięki świetnej grze i walce od pierwszej do ostatniej minuty każdego meczu zdobyła nie tylko upragnione medale, ale i rzeszę nowych kibiców. Zawodnicy i organizatorzy liczą, że sukces sportowy, a także organizacyjny mistrzostw przerodzi się w dalszy rozwój dyscypliny w naszym kraju, dotyczący przede wszystkim klubów i rozgrywek ligowych.

Tegoroczne rozgrywki to już siódmy sezon PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Pięć klubów – Wisła Kraków, Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała, Legia Warszawa, Warta Poznań i Widzew Łódź – rywalizują o miano Mistrza Polski, ale również o awans do ampfutbolowej Ligi Mistrzów. Każdy z uczestników ligi organizuje jeden turniej ligowy w sezonie, a najlepsza drużyna w kraju zostaje wyłoniona po zsumowaniu wszystkich punktów zdobytych w pięciu turniejach.

­- Miałem dwa plany w tym roku – pierwszy to medal mistrzostw Europy, drugi to mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków. Mimo że emocje po Euro opadły, to czuję się bardzo zmotywowany, mam dużą chęć do grania. Nie mogę doczekać się ligowych emocji i mam nadzieję, że to będzie dobry turniej – mówi Kamil Grygiel, napastnik Wisły Kraków, brązowy medalista mistrzostw Europy.

26.06.2021 BIELSKO-BIALA UL. MLYNSKA ( POLAND ) PILKA NOZNA ( AMPUTEE FOOTBALL ) PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA – II TURNIEJ SEZONU 2021 MECZ TSP KULOODPORNI – LEGIA WARSZAWA ( GAME ) NZ FOTO BORYS GOGULSKI / CYFRASPORT

W ligowej tabeli, po rozegraniu dwóch z pięciu turniejów, z zaledwie jedną porażką przoduje „Biała Gwiazda”. Podopieczni Krzysztofa Moszumańskiego zgromadzili już 21 punktów i są najbliżej odzyskania tytułu  Mistrza Polski. Plany krakowskiej drużynie chcą pokrzyżować Legia Warszawa oraz Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała. Ci drudzy wygrali ostatni turniej przed własną publicznością i jako jedyni w tym sezonie znaleźli sposób na Wisłę.

– Mam nadzieję, że porażka z Podbeskidziem była tylko małym wypadkiem przy pracy i do końca sezonu nie zgubimy już punktów. Oczekujemy od siebie dobrej gry, która da nam dużo radości. Chcemy zapewnić sobie spokój przed ostatnim turniejem, dlatego musimy zdobyć komplet punktów w Łodzi i w Warszawie. Wtedy będziemy mogli cieszyć się wspólnie z naszymi kibicami z mistrzostwa. – dodaje Kamil Grygiel.

Gospodarze trzeciego turnieju ligowego jeszcze nie zaznali smaku zwycięstwa w PZU Amp Futbol Ekstraklasie. Widzew Łódź, to najmłodsza drużyna, startująca w rozgrywkach. W zdobyciu historycznych trzech punktów przez łodzian mają pomóc reprezentanci Francji, uczestnicy niedawnego EURO, którzy zasilili kadrę Rafała Chorążego. – Cieszymy się że dołączyli do nas reprezentanci Francji, którzy będą mogli wspomóc nasz zespół na najważniejszym dla nas turnieju. Liczymy na ich doświadczenie reprezentacyjne i umiejętności, natomiast nie chcemy wywierać żadnej presji. Chłopaki przyjechali do nas by się pokazać i cieszyć z gry w piłkę. – mówi trener Widzewa – Nastroje w drużynie są jak zwykle bojowe. Długo czekaliśmy na turniej w Łodzi i wierzę, że pokażemy się z jak najlepszej strony. Dobrze przepracowaliśmy okres między turniejami i mamy nadzieję że to zaprocentuje zdobyciem pierwszych trzech punktów w historii naszej sekcji. Historyczne zwycięstwo w naszym mieście byłoby czymś wspaniałym!

Turniej odbędzie się na boisku AZS-u Łódź (ul. Lumumby 22/26).

Wstęp na wszystkie mecze turnieju jest bezpłatny.

Transmisja wszystkich spotkań dostępna będzie na portalu i w aplikacji TVP Sport oraz na Facebooku Amp Futbol Polska.

Sponsor Tytularny ligi – PZU. Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PFRON.

Sobota, 2 października:

11:00    Ceremonia otwarcia
11:30    Widzew Łódź – Wisła Kraków
12:45    TSP Kuloodporni – Warta Poznań
14:00    Legia Warszawa – Wisła Kraków
15:30    Widzew Łódź – TSP Kuloodporni
16:45    Legia Warszawa – Warta Poznań

Niedziela, 3 października:

9:00      TSP Kuloodporni – Wisła Kraków
10:15    Widzew Łódź – Legia Warszawa
11:45    Wisła Kraków – Warta Poznań
13:00    Legia Warszawa – TSP Kuloodporni
14:30    Widzew Łódź – Warta Poznań
15:30    Ceremonia zakończenia turnieju

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).