Silesion.PL

serwis informacyjny

Medaliści EURO wracają na boisko. Czas na PZU Amp Futbol Ekstraklasę!

Medalisci EURO wracaja na boisko. Czas na PZU Amp Futbol Ekstraklase pazdziernik 2021

Medalisci EURO wracaja na boisko. Czas na PZU Amp Futbol Ekstraklase pazdziernik 2021

Niewiele wolnego mają brązowi medaliści mistrzostw Europy w ampfutbolu. Mecz o trzecie miejsce Euro odbył się niespełna dwa tygodnie temu, a już w najbliższy weekend w Łodzi bohaterowie krakowskich mistrzostw znowu spotkają się na boisku, żeby razem ze swoimi klubami powalczyć o kolejne ligowe punkty w tabeli PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Co ciekawe w tym samym turnieju w polskiej lidze ampfutbolu zadebiutują też inni uczestnicy EURO. Gospodarze – zespół Widzewa Łódź – zakontraktował bowiem do końca sezonu 2021 trzech zawodników reprezentacji Francji.

W ostatnich tygodniach ampfutbol odmieniany był w polskich mediach przez wszystkie przypadku. Reprezentacja Polski prowadzona przez Marka Dragosza, dzięki świetnej grze i walce od pierwszej do ostatniej minuty każdego meczu zdobyła nie tylko upragnione medale, ale i rzeszę nowych kibiców. Zawodnicy i organizatorzy liczą, że sukces sportowy, a także organizacyjny mistrzostw przerodzi się w dalszy rozwój dyscypliny w naszym kraju, dotyczący przede wszystkim klubów i rozgrywek ligowych.

Tegoroczne rozgrywki to już siódmy sezon PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Pięć klubów – Wisła Kraków, Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała, Legia Warszawa, Warta Poznań i Widzew Łódź – rywalizują o miano Mistrza Polski, ale również o awans do ampfutbolowej Ligi Mistrzów. Każdy z uczestników ligi organizuje jeden turniej ligowy w sezonie, a najlepsza drużyna w kraju zostaje wyłoniona po zsumowaniu wszystkich punktów zdobytych w pięciu turniejach.

­- Miałem dwa plany w tym roku – pierwszy to medal mistrzostw Europy, drugi to mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków. Mimo że emocje po Euro opadły, to czuję się bardzo zmotywowany, mam dużą chęć do grania. Nie mogę doczekać się ligowych emocji i mam nadzieję, że to będzie dobry turniej – mówi Kamil Grygiel, napastnik Wisły Kraków, brązowy medalista mistrzostw Europy.

26.06.2021 BIELSKO-BIALA UL. MLYNSKA ( POLAND ) PILKA NOZNA ( AMPUTEE FOOTBALL ) PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA – II TURNIEJ SEZONU 2021 MECZ TSP KULOODPORNI – LEGIA WARSZAWA ( GAME ) NZ FOTO BORYS GOGULSKI / CYFRASPORT

W ligowej tabeli, po rozegraniu dwóch z pięciu turniejów, z zaledwie jedną porażką przoduje „Biała Gwiazda”. Podopieczni Krzysztofa Moszumańskiego zgromadzili już 21 punktów i są najbliżej odzyskania tytułu  Mistrza Polski. Plany krakowskiej drużynie chcą pokrzyżować Legia Warszawa oraz Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała. Ci drudzy wygrali ostatni turniej przed własną publicznością i jako jedyni w tym sezonie znaleźli sposób na Wisłę.

– Mam nadzieję, że porażka z Podbeskidziem była tylko małym wypadkiem przy pracy i do końca sezonu nie zgubimy już punktów. Oczekujemy od siebie dobrej gry, która da nam dużo radości. Chcemy zapewnić sobie spokój przed ostatnim turniejem, dlatego musimy zdobyć komplet punktów w Łodzi i w Warszawie. Wtedy będziemy mogli cieszyć się wspólnie z naszymi kibicami z mistrzostwa. – dodaje Kamil Grygiel.

Gospodarze trzeciego turnieju ligowego jeszcze nie zaznali smaku zwycięstwa w PZU Amp Futbol Ekstraklasie. Widzew Łódź, to najmłodsza drużyna, startująca w rozgrywkach. W zdobyciu historycznych trzech punktów przez łodzian mają pomóc reprezentanci Francji, uczestnicy niedawnego EURO, którzy zasilili kadrę Rafała Chorążego. – Cieszymy się że dołączyli do nas reprezentanci Francji, którzy będą mogli wspomóc nasz zespół na najważniejszym dla nas turnieju. Liczymy na ich doświadczenie reprezentacyjne i umiejętności, natomiast nie chcemy wywierać żadnej presji. Chłopaki przyjechali do nas by się pokazać i cieszyć z gry w piłkę. – mówi trener Widzewa – Nastroje w drużynie są jak zwykle bojowe. Długo czekaliśmy na turniej w Łodzi i wierzę, że pokażemy się z jak najlepszej strony. Dobrze przepracowaliśmy okres między turniejami i mamy nadzieję że to zaprocentuje zdobyciem pierwszych trzech punktów w historii naszej sekcji. Historyczne zwycięstwo w naszym mieście byłoby czymś wspaniałym!

Turniej odbędzie się na boisku AZS-u Łódź (ul. Lumumby 22/26).

Wstęp na wszystkie mecze turnieju jest bezpłatny.

Transmisja wszystkich spotkań dostępna będzie na portalu i w aplikacji TVP Sport oraz na Facebooku Amp Futbol Polska.

Sponsor Tytularny ligi – PZU. Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PFRON.

Sobota, 2 października:

11:00    Ceremonia otwarcia
11:30    Widzew Łódź – Wisła Kraków
12:45    TSP Kuloodporni – Warta Poznań
14:00    Legia Warszawa – Wisła Kraków
15:30    Widzew Łódź – TSP Kuloodporni
16:45    Legia Warszawa – Warta Poznań

Niedziela, 3 października:

9:00      TSP Kuloodporni – Wisła Kraków
10:15    Widzew Łódź – Legia Warszawa
11:45    Wisła Kraków – Warta Poznań
13:00    Legia Warszawa – TSP Kuloodporni
14:30    Widzew Łódź – Warta Poznań
15:30    Ceremonia zakończenia turnieju

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author