Silesion.PL

serwis informacyjny

Mecze Ekstraklasy wracają do TVP. Jest umowa z Canal+

transmisja telewizja sport pilka nozna

PKO Bank Polski Ekstraklasa powraca do Telewizji Polskiej! Publiczny nadawca pozyskał prawa do transmisji 15 spotkań w sezonie 2023/24. Już najbliższą niedzielę, 11 lutego o godzinie 17:30, widzowie będą mogli śledzić pierwsze starcie między Śląskiem Wrocław a Pogonią Szczecin

Po latach przerwy mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy ponownie będzie można oglądać w Telewizji Polskiej. W sezonie 2023/24 publiczny nadawca pokaże 15 spotkań, a pierwsze z nich już w najbliższą niedzielę 11 lutego o godzinie 17:30 (Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin).

PKO Bank Polski Ekstraklasa 2023/24 – najbliższe transmisje w TVP Sport:

  • 20. kolejka (11 lutego, godzina 17:30)  Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin  (transmisja od 16:30)
  • 21. kolejka (18 lutego, godzina 15:00)  Legia Warszawa – Puszcza Niepołomice  (transmisja od 14:10)
  • 22. kolejka (25 lutego, godzina 17:30)  Korona Kielce – Legia Warszawa  (transmisja od 16:30)
  • 23. kolejka (3 marca, godzina 17:30) Raków Częstochowa – Lech Poznań
  • 24. kolejka (8 marca, godzina 20:30) Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 

Dostępność dla wszystkich

Umowa między TVP a Ekstraklasą S.A. to doskonała wiadomość dla wszystkich kibiców piłki nożnej. Mecze najwyższej klasy rozgrywkowej będą dostępne za darmo dla wszystkich widzów, co z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania Ekstraklasą.

Tomasz Sygut, dyrektor generalny Telewizji Polskiej, wyraził zadowolenie z efektów negocjacji, podkreślając, że umowa potwierdza wizję sportu, który powinien być dostępny dla wszystkich widzów. Z kolei Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport, zapewnił, że redakcja jest doskonale przygotowana do tego wyzwania, gwarantując najwyższy poziom merytoryczny w transmisjach.

Warto podkreślić, że TVP będzie pokazywać mecze w paśmie stałym, głównie w niedzielne popołudnia o 17:30, jednakże w razie kolizji programowych z innymi wydarzeniami transmisje będą możliwe także w inne dni. Dodatkowo, rozgrywki będą dostępne również w Internecie, na stronie tvpsport.pl, w aplikacjach TVP Sport i TVP GO, a także w HbbTV i Smart TV.

Cieszy również fakt, że TVP staje się domem polskiego futbolu, gdyż Ekstraklasa dołącza do innych już transmitowanych przez TVP wydarzeń sportowych, takich jak mecze reprezentacji Polski, drużyn młodzieżowych, polskich klubów w europejskich pucharach czy mecze 1. Ligi oraz Pucharu Polski.

Nie można też pominąć współpracy z CANAL+, który od 1995 roku wspiera polską piłkę, emitując jej mecze. Pomimo powrotu do współpracy z TVP, CANAL+ nadal będzie transmitował wszystkie mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy aż do końca sezonu 2026/27.

Na koniec, niebagatelną informacją jest to, że TVP uzyskała prawa do transmisji Gali Ekstraklasy oraz do wykorzystania fragmentów ligowych spotkań w mediach społecznościowych. To doskonała wiadomość zarówno dla ligi, jak i kibiców piłki nożnej w Polsce. Oglądalność, popularność i rozwój piłki nożnej w kraju mają szansę wzrosnąć, co może przynieść wiele korzyści dla całej branży sportowej w Polsce.

Transmisje w TVP Sport i online

Wybrane ligowe spotkania będą transmitowane na antenie TVP Sport, z możliwością przełączenia na TVP1 lub TVP2 w przypadku kolizji programowych. Kibice będą mogli również śledzić mecze online na stronie tvpsport.pl, w aplikacjach TVP Sport i TVP GO oraz w HbbTV i Smart TV.

Doświadczony zespół komentatorów

Redakcja TVP Sport jest doskonale przygotowana do transmitowania meczów Ekstraklasy. Doświadczeni komentatorzy zapewnią najwyższy poziom merytoryczny, a nowoczesne technologie zapewnią najwyższą jakość obrazu i dźwięku.

Magazyn “Gol” i Gala Ekstraklasy

Na antenie TVP Sport w poniedziałek wieczorem będzie emitowany magazyn “Gol”, w którym widzowie będą mogli zobaczyć skróty wszystkich meczów. Telewizja Polska uzyskała również prawa do transmisji Gali Ekstraklasy – imprezy wieńczącej sezon, podczas której nagradzane są najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy.

Korzyści dla ligi i kibiców

Powrót Ekstraklasy do TVP to korzyść dla całej ligi i wszystkich kibiców. Mecze będą dostępne dla szerszego grona odbiorców, co z pewnością przyczyni się do wzrostu popularności Ekstraklasy.

Wysoka oglądalność

Prezes Ekstraklasy S.A., Marcin Animucki, jest przekonany, że mecze Ekstraklasy w TVP będą cieszyć się dużą oglądalnością. Wysoka jakość transmisji i dostępność na kanałach otwartych TVP z pewnością przyciągną przed ekrany wielu kibiców.

Podsumowanie

Powrót Ekstraklasy do TVP to znakomita wiadomość dla wszystkich kibiców piłki nożnej. Mecze najwyższej klasy rozgrywkowej znów będą dostępne za darmo dla wszystkich widzów, co z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania Ekstraklasą.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024