Silesion.PL

serwis informacyjny

Mattias Johansson piłkarzem Legii Warszawa

Mattias Johansson pilkarzem Legii Warszawa

Mattias Johansson pilkarzem Legii Warszawa

29-letni prawy wahadłowy Mattias Johansson, reprezentant Szwecji z przeszłością w AZ Alkmaar, Panathinaikosie AO i Genclerbiligi Ankara podpisał z Legią Warszawa kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku.

Johansson jest wychowankiem klubu IF Hallby z miejscowości Jonkoping na południu Szwecji, skąd w 2008 r. został sprowadzony przez Kalmar FF, w którym szybko dołączył do seniorów i w wieku 17 lat zadebiutował w AllSvenskan. Trzy lata później trafił już do AZ Alkmaar, gdzie z powodzeniem spędził sześć sezonów, finiszując z zespołem m.in. na drugim i trzecim miejscu oraz zdobywając Puchar Holandii w 2013 roku. Po dobrych występach w klubie z Eredivisie sprowadził go ateński Panathinaikos, jedna z dwóch największych piłkarskich marek Grecji. Przed sezonem 2020/21 został zakontraktowany przez turecki Genclerbiligi Ankara, w którym wystąpił w 29 meczach i zdobył trzy bramki.

W ubiegłym roku 29-latek po sześciu latach ponownie został powołany do reprezentacji Szwecji i wystąpił w meczu Ligi Narodów UEFA z Portugalią oraz towarzyskich starciach z Danią i Rosją (strzelił w nim swoją premierową bramkę). Debiut w kadrze narodowej zanotował w 2014 roku.

Profil zawodnika wahadłowego, jakim jest Mattias Johansson, idealnie wpisze się w formację, którą praktykujemy i uzupełni pozycję, na którą potrzebowaliśmy wzmocnienia przed startem eliminacji do europejskich pucharów. To bardzo jakościowy piłkarz, z regularnymi występami w lidze holenderskiej, greckiej czy tureckiej, a także z występami w reprezentacji Szwecji. Od razu zwróciliśmy też uwagę na wyjątkowy charakter piłkarza, który jest niezwykle sumienny i pracowity – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

– Dowiedziałem się o zainteresowaniu ze strony Legii Warszawa w ubiegłym tygodniu. Wtedy na dobre rozpoczął się ten temat. Od razu usiadłem z moim agentem i zaczęliśmy dyskutować. Ostateczną decyzję podjęliśmy w piątek. Uważam, że był to bardzo dobry wybór. Dużo usłyszałem o Legii od Dominika Nagy’a, w przeszłości wspólnie występowaliśmy w Panathinaikosie i jesteśmy przyjaciółmi. Dominik w samych pozytywach opowiadał mi o klubie, mieście, ale również o kibicach. Słyszałem, że warszawscy fani są niesamowici. Cieszę się, że będę mógł się o tym przekonać – mówi Mattias Johansson.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024