Silesion.PL

serwis informacyjny

Josue Pesqueira podpisał kontrakt z Legią Warszawa

Josue Pesqueira podpisal kontrakt z Legia Warszawa

Josue Pesqueira podpisal kontrakt z Legia Warszawa

Portugalski pomocnik Josue Pesqueira, były reprezentant kraju i zawodnik m.in. FC Porto i Galatasaray SK podpisał z Legią Warszawa kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

FC Porto, którego jest wychowankiem, Galatasaray SK, SC Braga i Hapoel Beer Sheva to najważniejsze kluby w karierze 30-letniego Josue Pesqueiry. Grający na pozycji ofensywnego pomocnika Portugalczyk czterokrotnie występował w bardzo mocno obsadzonej kadrze narodowej (lata 2003 – 2004, w zespole byli wówczas m.in. Cristiano Ronaldo, Nani, Pepe), a wcześniej 26 razy zagrał w reprezentacjach młodzieżowych. Pesquiera ma w dorobku Puchar (2016) i Superpuchar Portugali (2014), Puchar Izraela (2020) oraz Superpuchar Turcji (2019). Przez ostatnie dwa sezony grał w Hapoelu Beer Sheva, w którym zanotował bardzo dobre statystyki: 66 meczów, 19 bramek i 12 asyst. W trakcie bogatej kariery występował w czterech krajach (również w Holandii), rozgrywając łącznie 344 spotkania.

Josue Pesqueira po bardzo udanym sezonie w Hapoelu, gdzie zdobył 13 bramek, zasili naszą kadrę jako ofensywny pomocnik charakteryzujący się świetnym wyszkoleniem technicznym, niekonwencjonalnym podaniem i bardzo dobrym uderzeniem z dystansu. Josue był bardzo ważną postacią w swoim poprzednim zespole w kwalifikacjach do Ligi Europy i liczę, że jego doświadczenie pomoże nam w kluczowych momentach tegorocznych eliminacji. To nie tylko wartościowy piłkarz, ale i silna osobowość, która będzie również mentalnym wzmocnieniem naszej szatni. Cieszy mnie także bardzo dobra znajomość Josue z Andre Martinsem, którzy od wielu lat pozostają przyjaciółmi, co pomoże mu szybko zaaklimatyzować się w drużynie – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.


– O zainteresowaniu ze strony Legii dowiedziałem się od mojego agenta. Pierwsze sygnały dostałem kilka tygodni temu, a po kilku dniach rozpoczęliśmy rozmowy. Na sam koniec wszystko było gotowe, ale chciałem jeszcze porozmawiać z Andre Martinsem. To mój bardzo dobry przyjaciel, a w dodatku piłkarz, który od kilku lat gra dla Legii. Andre przekazał mi dużo informacji na temat zespołu. Powiedział mi wszystko, o czym powinienem wiedzieć. Rozmawialiśmy bardzo długo, dzięki czemu mogłem odkryć, jak wielkim klubem jest Legia. Pomógł mi również Rafael Lopes, któremu też zadawałem wiele pytań. Te rozmowy potwierdziły mi, że podjąłem dobrą decyzję. Teraz cieszę się z tego, gdzie jestem. Na początku chce dobrze zaadoptować się w drużynie. To nowy zespół, nowi piłkarze, ale też nowe, wspólne wyzwania. Jak najszybciej chcę wszystko poznać i rozpocząć treningi. Razem z Legią chcę być mistrzem kraju, a także występować w europejskich pucharach. Tak duży klub po prostu na to zasługuje. Jeżeli chodzi o indywidualne osiągnięcia, to chciałbym po prostu rozegrać dobry sezon. Będę dążył do tego, aby cieszyć grą w piłkę wszystkich ludzi związanych z Legią, a przede wszystkim jej kibiców. Mam nadzieję, że wszystko to spełni się w najbliższej przyszłości – mówi Josue Pesqueira.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024