Silesion.PL

serwis informacyjny

Matthew Perry nie żyje. Aktor znany z serialu “Przyjaciele” miał 54 lata

Matthew Perry nie żyje – tragiczna wiadomość wstrząsnęła fanami na całym świecie. Aktor, którego wszyscy znali przede wszystkim jako Chandlera Binga z kultowego serialu “Przyjaciele”, zmarł w wieku 54 lat. Jego ciało znaleziono w jego domu w Los Angeles.

Śmierć aktora Informacja o śmierci Matthew Perry’ego obiegła świat w noc z soboty na niedzielę czasu polskiego. Serwis “Los Angeles Times” poinformował, że aktor został znaleziony martwy w swoim domu w Los Angeles około godziny 16.

Detektywi z wydziału policji Los Angeles prowadzący sprawę nie ujawnili na razie przyczyn śmierci Perry’ego. Według doniesień magazynu “People”, służby ratownicze otrzymały zgłoszenie dotyczące “mężczyzny po pięćdziesiątce” z zatrzymaniem akcji serca. Po przybyciu na miejsce, znaleźli ciało aktora w wannie z hydromasażem. Brak jest oficjalnych informacji na temat przyczyny jego śmierci.

Matthew Perry urodził się 19 sierpnia 1969 roku w Williamstown, w stanie Massachusetts. Jego życie było pełne wyzwań od samego początku, ponieważ jego rodzice rozwiedli się krótko po jego narodzinach. W wieku 15 lat Perry przeprowadził się do Los Angeles, gdzie zamieszkał z ojcem. Tam rozpoczął swoją aktorską karierę, zyskując pierwszą rolę w serialu “Second Chance”.

Prawdziwym przełomem w jego karierze okazał się udział w kultowym serialu “Przyjaciele”. Rola Chandlera Binga, czyli sarkastycznego i zabawnego przyjaciela głównego bohatera, przyniosła mu ogromną popularność i rozpoznawalność na całym świecie. Serial ten stał się jednym z najważniejszych i najbardziej uwielbianych przez widzów w historii telewizji.

Sukces ten przyniósł Matthew Perry’emu nie tylko międzynarodową sławę, ale także ogromne zarobki. Jednak wielka popularność i presja związana z byciem częścią tak kultowego dzieła miały swoje ciemne strony. Aktor przez lata zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. O swoich zmaganiach i próbach wyjścia na prostą opowiedział w swojej autobiografii “Przyjaciele, kochankowie i wielka straszna rzecz“. W książce wyznał, że w wieku 49 lat był o krok od śmierci z powodu swoich nałogów. Jednak dzięki determinacji i wsparciu bliskich udało mu się wyjść z tego mrocznego okresu życia.

Warto wspomnieć o jego rolach w takich produkcjach jak “Troje do tanga”, “Jak ugryźć 10 milionów”, czy “Kto pierwszy ten lepszy”. Oprócz komedii, Perry odnosił sukcesy także w dramatach, takich jak “Prezydencki poker” czy “Młodzi gniewni. Historia Rona Clarka”.

Na oficjalnym profilu serialu “Przyjaciele” na Facebooku pojawił się wzruszający wpis, w którym twórcy serialu wyrazili swoje współczucie rodzinie i bliskim Perry’ego.

“Jesteśmy zdruzgotani wiedząc o odejściu Matthew Perry’ego. Był prawdziwym darem dla nas wszystkich. Współczujemy jego rodzinie, bliskim i wszystkim jego fanom.”

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023