Silesion.PL

serwis informacyjny

Mateusz Rompkowski w hokejowym GKS-ie Katowice

Mateusz Rompkowski w hokejowym GKS ie Katowice

Mateusz Rompkowski w hokejowym GKS ie Katowice

Do składu hokejowej GieKSy na sezon 2021/22 dołączył 35-letni hokeista z Gdańska i wychowanek tamtejszego Stoczniowca, w którego barwach w seniorskiej karierze spędził łącznie siedem lat. Rompkowski to absolwent SMS PZHL Sosnowiec, a także były gracz Cracovii i JKH GKS-u Jastrzębie. W okresie występów w tych dwóch klubach nasz nowy gracz zdobył łącznie 6 medali mistrzostw Polski, z czego dwa złote (2016, 2017) i dwukrotnie sięgał po Puchar i Superpuchar Polski.

Jako reprezentant Polski Rompkowski brał udział w dziesięciu turniejach mistrzostw świata, a jednym z jego najważniejszych kadrowych osiągnięć jest awans z naszą reprezentacją do Dywizji I Grupy A MŚ z 2014 roku. W ostatnim sezonie Mateusz Rompkowski zanotował w 35 meczach dla Stoczniowca Gdańsk jednego gola i 11 asyst.

  • Mateusz to bardzo doświadczony obrońca, który potrafi z powodzeniem wyprowadzić krążek z własnej tercji, jak również odnaleźć się w ofensywie, także podczas gry w przewadze. Jest bardzo dobrze znany trenerowi Jackowi Płachcie ze wspólnej współpracy w reprezentacji Polski. Rompkowski gwarantuje solidny poziom, który prezentuje już od lat na lodowiskach Polskiej Hokej Ligi – powiedział dyrektor sekcji hokeja na lodzie naszego Klubu Roch Bogłowski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024