Silesion.PL

serwis informacyjny

Mateusz Radecki piłkarzem GKS-u Tychy

Mateusz Radecki pilkarzem GKS u Tychy

Mateusz Radecki pilkarzem GKS u Tychy

Do tyskiej drużyny dołącza Mateusz Radecki. 29-letni środkowy pomocnik, który ma na swoim koncie ponad 50 meczów w Ekstraklasie, trafia do GKS-u jako wolny zawodnik, podpisując umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Radecki urodził się w Radomiu i jest wychowankiem miejscowego klubu Młodzik 18. Przez chwilę był także zawodnikiem Akademii Widzewa Łódź, ale przez kolejne lata rozwijał swoje piłkarskie umiejętności w Radomiaku Radom. Z tym zespołem występował zarówno w III lidze, jak i na poziomie PKO Ekstraklasy.

– Mateusz to uniwersalny zawodnik, mogący występować w środku pola na pozycjach numer 10, 8 i ewentualnie 6. Dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi, jest silny i dobrze gra głową. Jego atutem jest gra 1 na 1 zarówno w defensywie jak i ofensywie. Niejednokrotnie udowadniał, że potrafi zdobywać bramki, także na boiskach Ekstraklasy 
– charakteryzuje nowego zawodnika GKS-u Leszek Bartnicki, Prezes KP GKS Tychy.

W swoim piłkarskim CV Radecki ma także występy w pierwszoligowych wówczas Wigrach Suwałki, a także w Śląsku Wrocław. To właśnie w tym klubie zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej, a łącznie w Ekstraklasie rozegrał dotychczas 52 mecze, w których zdobył pięć bramek. 21 z nich zaliczył w minionym sezonie.

Mateusz Radecki będzie występował w koszulce z numerem 23.

  • Mateusz Radecki
  • ur. 02.04.1993 r. w Radomiu
  • pozycja: środkowy pomocnik
  • kluby w karierze: Młodzik 18 Radom, Widzew Łódź, Wigry Suwałki, Śląsk Wrocław, Radomiak Radom.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024