Silesion.PL

serwis informacyjny

Ivi López zostaje w Rakowie Częstochowa

Ivi Lopez zostaje w Rakowie Czestochowa

Ivi Lopez zostaje w Rakowie Czestochowa

Najlepszy piłkarz PKO BP Ekstraklasy poprzedniego sezonu, Ivi López podpisał nowy kontrakt z Rakowem Częstochowa, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026.

Hiszpan na Limanowskiego 83 trafił we wrześniu 2020 roku. W czerwono-niebieskich barwach zanotował dotychczas 78 występów, zdobywając 35 bramek. 28-latek jest wiodącym zawodnikiem Rakowa, z którym w ostatnich dwóch sezonach dwukrotnie świętował Puchar oraz Superpuchar Polski, a także wicemistrzostwo kraju.

Hiszpan w swoim premierowym sezonie w barwach Rakowa strzelił 13 goli i znacząco przyczynił się do sukcesów drużyny. Królem i to dosłownie okazał się w sezonie 2021/2022, kiedy z dorobkiem 20 bramek został królem strzelców PKO BP Ekstraklasy, wygrywając także klasyfikację kanadyjską. Ponadto podczas Gali Ekstraklasy 28-latek został laureatem trzech nagród: Piłkarz Sezonu, Pomocnik Sezonu oraz Król Strzelców.

Jestem tutaj bardzo szczęśliwy i dobrze traktowany, więc cieszę się z przedłużenia kontraktu. Tutaj dobrze się bawię, czerpię z tego satysfakcję i wygrywam tytuły. Myślę, że to jedne z najlepszych lat. Będzie to już trzeci i miejmy nadzieję, równie udany rok jak poprzedni – mówi Ivi López.

Bardzo cieszymy się, że udało nam się zatrzymać zawodników będących liderami nie tylko drużyny, ale też całej ligi. Takim piłkarzem na pewno jest Ivi. Chcemy zbudować zespół, który będzie w stanie rywalizować o najwyższe cele i przyniesie dużo radości kibicom. Dzięki determinacji całego klubu dziś wykonaliśmy ku temu duży krok – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Rakowa.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author