Silesion.PL

serwis informacyjny

Mateusz Kaprzyk kończy współpracę z Michałem Fiałkowskim

  • Po czterech latach współpracy, Michał Fiałkowski wraz z początkiem sezonu 2024 przestaje być managerem Mateusza Kaprzyka.
  • „To były cztery dobre lata współpracy, pora na nowy początek” – podkreśla pochodzący ze Śląska kierowca wyścigowy.
  • Nazwisko nowego managera Mateusza Kaprzyka zostanie ogłoszone w najbliższym czasie

Po czterech intensywnych latach pracy oraz trzech sezonach w serii ELMS współpraca pomiędzy Mateuszem Kaprzykiem a jego managerem, Michałem Fiałkowskim i jego agencją Media4Racing dobiega końca. Wraz z końcem stycznia Michał przestaje pełnić swoje obowiązki, a nazwisko jego następcy zostanie ogłoszone już wkrótce.

Cztery owocne lata

To były cztery dobre lata współpracy, podczas których wspólnie mogliśmy skupić się na mojej karierze wyścigowej, za co jestem bardzo wdzięczny i z całego serca dziękuję. Nadchodzi jednak pora na nowy początek – przede mną kolejny rok motorsportowych zmagań i wierzę, że przyniesie on przynajmniej tyle samo dobrych wieści, ile poprzednie sezony pod opieką Michała” – podkreśla Mateusz Kaprzyk, który w ubiegłym roku reprezentował barwy zespołu RLR M Sport.

To właśnie podczas współpracy z Michałem Fiałkowskim Mateusz Kaprzyk sięgnął po szereg triumfów w swojej dotychczasowej karierze – jako pierwszy Polak zdobył punkty we włoskiej Formule 4, trafił do serii European Le Mans Series, startował z polskim zespołem Inter Europol Competition oraz dostał szansę przetestowania prototypu klasy LMP2 z zespołem Algarve Pro Racing.

Nowego managera poznamy wkrótce

Choć Michał Fiałkowski przestaje pełnić rolę managera utalentowanego Ślązaka, motorsport – podobnie jak natura – nie znosi próżni. Nazwisko nowego managera Mateusza Kaprzyka powinniśmy poznać w najbliższym czasie.

MATEUSZ KAPRZYK to kartingowy mistrz Polski w 2017 roku. Młody kierowca zadebiutował w wyścigach samochodowych w 2019 roku, stając na podium już w swoim pierwszym starcie w klasie GT4. Następnie awansował do kategorii LMP3 w międzynarodowym cyklu Ultimate Cup Series. Kierowca z Katowic jako pierwszy polski zawodnik w historii zapunktował w międzynarodowych mistrzostwach Włoch Formuły 4.

W sezonie 2021 Mateusz Kaprzyk został jednym z najmłodszych kierowców występujących w kategorii LMP3 w prestiżowym cyklu European Le Mans Series, rozpoczynając swoją długodystansową przygodę w zespole EuroInternational, a następnie kontynuując ją z polską ekipą Inter Europol Competition. W 2022 roku Kaprzyk ponownie startował z „TurboPiekarzami”, by w 2023 roku przenieść się do brytyjskiego zespołu RLR M Sport.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024