Silesion.PL

serwis informacyjny

Martin Schmitt wraca do kadry Niemiec jako łowca talentów

Idol skoków narciarskich Martin Schmitt będzie pracował w nowo powstałej kadrze trenerskiej Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV). „Teraz jestem odpowiedzialny za młodszych sportowców w DSV i wraz z zespołem trenerskim postaram się je promować, wspierać i poprowadzić w drodze na wyższy poziom” – powiedział czterokrotny mistrz świata za pośrednictwem Facebooka, dodając: Zawsze czułem wielką potrzebę przekazywania mojej wiedzy i doświadczenia młodym sportowcom ”.

Schmitt pracuje głównie ze sportowcami z drugiego rzędu. „Martin będzie współpracował głównie ze skoczkami z zespołów C i D / C, będzie na miejscu dla centralnych działań szkoleniowych i wraz z odpowiedzialnymi trenerami opracuje indywidualne koncepcje wsparcia z nadrzędnej perspektywy” – powiedział Horst Hüttel, Sportlicher Szef skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w DSV.

Schmitt (41) pracuje także od 2014 roku jako ekspert w dziedzinie skoków narciarskich dla stacji telewizyjnej Eurosport, gdzie jego kontrakt trwa do igrzysk zimowych w Pekinie w 2022 roku. Schmitt należy zatem do rozszerzonej kadry nowego trenera narodowego Stefana Horngachera, który niedawno wprowadził Andreasa Wanka do swojego zespołu. „To wielki szacunek i wyzwanie, aby wykonać tę nową pracę, i jestem przekonany, że razem będziemy w stanie rozwijać talenty skoków narciarskich jeszcze skuteczniej i bardziej ekologicznie w światowej klasie” – powiedział Schmitt.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author