Silesion.PL

serwis informacyjny

Marko Roginić piłkarzem GKS Katowice

Marko Roginic pilkarzem GKS Katowice scaled

Marko Roginic pilkarzem GKS Katowice scaled

26-letni Marko Roginić związał się z GKS-em Katowice kontraktem obowiązującym przez półtora roku z opcją przedłużenia. Piłkarz jest wychowankiem chorwackiego NK Sloboda Varaždin. Występował także dla chorwackich NK Bjelovar oraz NK Pušćine.

W 2017 roku trafił do słoweńskiego NK Nafta. W swoim pierwszym pełnym sezonie tamtejszej 2. ligi został królem strzelców notując 21 goli w 28 spotkaniach. Na początku 2019 roku związał się z Podbeskidziem Bielsko-Biała, dla którego przez trzy lata rozegrał 79 meczów zdobywając 15 bramek i 11 asyst na poziomie Ekstraklasy oraz Fortuna 1 Ligi.

Wcześniejsza realizacja dwóch podstawowych założeń na zimowe okno pozwoliła nam spokojnie przygotowywać się do rundy wiosennej, a jednocześnie obserwować rynek transferowy. Znaliśmy sytuację Marko Roginicia w Podbeskidziu, a kiedy pojawiła się realna szansa jego pozyskania, podjęliśmy konkretne działania, które udało się sfinalizować. Biorąc pod uwagę umiejętności i atuty, którymi dysponuje zawodnik, mamy na celu wzmocnienie rywalizacji wśród zawodników ofensywnych – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

źródło: GKS Katowice

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author