Silesion.PL

serwis informacyjny

Marc Gual piłkarzem Jagiellonii Białystok

Marc Gual pilkarzem Jagiellonii Bialystok

Marc Gual pilkarzem Jagiellonii Bialystok

Nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok został Marc Gual. Hiszpan związał się z Żółto-Czerwonymi umową do końca obecnego sezonu. Będzie występował z numerem 28.

Marc Gual urodził się 13 marca 1996 roku w Badalonie, położonej na przedmieściach Barcelony w północno-wschodniej części Hiszpanii. Jest wychowankiem RCD Espanyol Barcelona, w którym przeszedł przez kolejne etapy szkolenia. Był zawodnikiem rezerw Blanquiazules, które opuścił w 2016 roku. Przeniósł się wówczas do drugiej drużyny Sevilli, gdzie spędził niecałe dwa lata.

W 2018 roku mierzący 186 cm wzrostu snajper rozpoczął kolejny etap w swojej karierze i został włączony do pierwszego zespołu Sevillistas. Długo tam jednak nie zabawił, ponieważ po miesiącu został wypożyczony do Realu Saragossa, gdzie spędził cały sezon 2018/2019. Kolejnymi przystankami w karierze Marca Guala Huguety, bo tak brzmi pełne imię i nazwisko nowego napastnika Jagi, były Girona FC i Real Madryt Castilla (w obu wypadkach wypożyczenie), a później, już po definitywnym rozstaniu z Sevillą, Alcorcon i SK Dnipro-1. Ukraiński zespół, którego szeregi wychowanek Espanyolu zasilił w styczniu tego roku, był pierwszym zagranicznym klubem w karierze 26-latka. Nie dane mu było jednak zadebiutować w nowych barwach ze względu na agresję zbrojną i napaść Rosji na Ukrainę.

Nowy zawodnik Dumy Podlasia może się pochwalić 145 występami na zapleczu hiszpańskiej La Liga. W tych meczach strzelił 31 goli i zanotował 10 asyst. Najlepszy w jego wykonaniu był sezon 2016/2017, kiedy broniąc barw Sevilla Atletico zanotował bilans 14 trafień i pięciu asyst w 24 spotkaniach. Do dorobku ligowego snajper może dorzucić występy w reprezentacji Hiszpanii U-21, w której rozegrał trzy mecz, w tym dwa w ramach eliminacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Marc jest zawodnikiem ofensywnym. Charakterystyką przypomina Jesusa Imaza. Wierzę, że ten zawodnik wzmocni naszą siłę rażenia i pomoże Jagiellonii utrzymać się w lidze – powiedział dyrektor sportowy Jagiellonii, Łukasz Masłowski, po podpisaniu umowy z Markiem Gualem.

Jak można scharakteryzować nowego zawodnika Jagi? – Jest on zawodnikiem ofensywnym, który może występować zarówno w ataku, jak i na pozycji numer „10”. Charakterystyką przypomina Jesusa Imaza. Jestem przekonany, że zyskaliśmy wartościowego zawodnika. Doskonale zdajemy sobie sprawę z naszej sytuacji w tabeli. Walczymy o utrzymanie i chcemy jak najszybciej je sobie zapewnić – podkreśla dyrektor sportowy Jagiellonii.

Czy Marc będzie gotowy do gry już w meczu z Zagłębiem Lubin? – Nie martwimy się o jego dyspozycję fizyczną. Mamy pewność, że jest przygotowany bardzo dobrze. Wierzymy również, że szybko wkomponuje się w drużynę. Z pomocą przychodzi nam obecna przerwa reprezentacyjna. Spotkanie z „Miedziowymi” rozegramy za niecałe dwa tygodnie. To dużo czasu, aby Marc wpasował się w zespół. Każdy wie, że w ostatnich spotkaniach nasza dyspozycja w ofensywie nie była tak dobra, jak tego byśmy sobie życzyli. Wierzę, że ten zawodnik wzmocni ją i wydatnie pomoże nam w szybkim zapewnieniu utrzymania w Ekstraklasie – zakończył Łukasz Masłowski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024