Silesion.PL

serwis informacyjny

Mamy Mistrza Świata Weteranów w Judo

Mamy Mistrza Swiata Weteranow w Judo

Mamy Mistrza Swiata Weteranow w Judo

Ponownie Krzysztof Wiłkomirski wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata Weteranów. Tym razem jednak nie był to spacerek. 

Drugi dzień Mistrzostw Świata Weteranów w Judo w Krakowie, nie były już tak medalodajne jak wczoraj. Nie mniej jedak polacy wywalczyli dwa medale. Po złoto ponownie sięgnął Krzysztof Wiłkomirski, dokładając do poprzednich dwóch, kolejne. Brąz wywalczył Radosław Gajdamakin, wygrywając pojedynek z Mariuszem Walendzewiczem. Pozostali polacy poza podium.

Krzysztof Wiłkoimirski w pierwszej walce zmierzył się z ubiegłorocznym wicemistrzem świata. Wydawało się, że walka może być bardzo wyrównana i nawet Azer Guliyev skutecznie rzucił na wazari.

Ten rzut w wykonaniu zawodnika z Azerbejdżanu, był jak kubeł zimnej wody – mówi Wiłkomirski. – Wiedziałem, jak z nim walczyć i szybko wykorzystałem jego błąd.  

W dniu dzisiejszym walczyli także zawodnicy kategorii M1 (najmłodszej) ale żaden z polaków nie przebił się przez fazę eliminacyjną. Prym wiedli zawodnicy z Gruzji, Kazachstanu oraz Francji. Jutro na tatami Małej Hali Tauron Areny zobaczymy zawodników z kategorii M4 i M5.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024