Magnes, magnesowi nierówny: poznaj najpopularniejsze!
Wiele osób kojarzy magnesy jako popularną pamiątkę przywiezioną z wakacji, a następnie przyczepianą na lodówkę. Jednak magnesy odgrywają znacznie większą rolę we współczesnym świecie. Zastanawiasz się, jakie są najpopularniejsze rodzaje magnesów, które mogą być używane na co dzień? Poznaj magnesy neodymowe i ferrytowe, a do tego dowiedz się, gdzie są one wykorzystywane.
Magnesy neodymowe – czym się charakteryzują?
Magnesy neodymowe występują w różnych kształtach, takich jak walec, pierścień czy płytka. Ponadto wyróżnić można również magnesy neodymowe płaskie, okrągłe, prostokątne czy z otworem. To, jaki kształt powinien posiadać dany magnes, zależy przede wszystkim od urządzenia, w którym ma on zostać zastosowany. Co jednak wyróżnia magnesy neodymowe? Są one jednymi z najsilniejszych magnesów, jakie można znaleźć na rynku. Składają się z niebiesko-czarnego metalu zwanego neodymem (Nd), który połączony jest z żelazem (Fe) i borem (B). Charakteryzują się one ogromną siłą. Nawet minimagnesy neodymowe są w stanie przyciągnąć, a następnie utrzymać przedmiot znacznie większy od nich.
Magnesy tego typu mogą mieć naprawdę wszechstronne zastosowanie, dlatego możemy znaleźć magnesy do przyciągania, magnesy do głośników, a także te, które są wykorzystywane w silnikach elektrycznych. Magnesy neodymowe obecne są również w systemach zabezpieczeń i w przemyśle motoryzacyjnym, a do tego w radarach, satelitach oraz do przemysłowego oddzielania metali od materiałów sypkich. W wielu magazynach i zakładach produkcyjnych z materiałami ferromagnetycznymi magnesy neodymowe są korzystniejszą alternatywą dla mocowania mechanicznego lub manipulacji ładunkami.
Magnesy ferrytowe – do czego mogą służyć magnesy trwałe?
Magnesy ferrytowe, inaczej określane jako magnesy trwałe, używane są w wielu dziedzinach przemysłowych, ponieważ cechuje je przede wszystkim ich jednostajne i ciągłe działanie pola magnetycznego. Istnieje wiele rodzajów magnesów trwałych, co określane jest przede wszystkim przez stopy metali, które zostały wykorzystane do ich produkcji. Na co dzień magnesy ferrytowe wykorzystywane są w telefonach, komputerach, samochodach, a nawet w urządzeniach medycznych. Są one stosunkowo tanie, co powoduje, że mogą być wykorzystane zarówno na skalę przemysłową, jak i przez użytkowników indywidualnych. Dzięki ich szerokiej dostępności oraz niskiej cenie używane są one chociażby w kompasach, uchwytach, separatorach, przemyśle meblarskim czy do produkcji zabawek.
Zastanawiasz się, od czego zależy siła magnesów, które można wykorzystać na co dzień? Jednym z najważniejszych czynników, jeśli chodzi o siłę oferowaną przez dany magnes, jest jego rozmiar. Wybierając magnes, warto zwrócić uwagę także na klasę magnetyczną, co w połączeniu ze wspomnianym rozmiarem pozwoli oszacować, jak silne będą magnesy stałe, do jakich należą zarówno magnesy neodymowe, jak i magnesy ferrytowe. Jeżeli szukasz odpowiedniego magnesu dla swojego przemysłu, odwiedź stronę https://magnepol.pl/, na której możesz znaleźć magnesy ferrytowe i wysokoenergetyczne magnesy neodymowe doskonale dostosowane do Twoich potrzeb
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).