Silesion.PL

serwis informacyjny

Magazyny na terenie dawnej Huty Metali Nieżelaznych Szopienice

Magazyny na terenie dawnej Huty Metali Niezelaznych Szopienice

Magazyny na terenie dawnej Huty Metali Niezelaznych Szopienice

Po oddaniu do użytkowania w 2021 roku 400 000 mkw. powierzchni magazynowych 7R konsekwentnie realizuje strategię ekspansji. W budowie jest obecnie 800 000 mkw. w całej Polsce. Na Górnym Śląsku deweloper realizuje między innymi obiekt produkcyjno-magazynowy 7R City Park Katowice I, który dostarczy na rynek ponad 49 600 mkw. Projekt będzie gotowy w IV kwartale tego roku.

Według prognoz ekspertów w pierwszych sześciu miesiącach 2022 całkowite zasoby powierzchni magazynowych w Polsce przekroczą granicę 25 mln mkw. Wśród rynków tzw. Wielkiej Piątki wyróżnia się Górny Śląsk, gdzie zgodnie z danymi JLL, w ciągu trzech kwartałów 2021 zaobserwowano największy przyrost nowej podaży – o 400 000 mkw. Aktywność deweloperska w tym regionie wciąż rośnie. Na terenie dawnej Huty Metali Nieżelaznych Szopienice, 7R realizuje park magazynowy składający się z dwóch budynków o powierzchniach ponad 41 100 mkw. i 8 500 mkw.

Budowa 7R City Park Katowice I związana jest z rewitalizacją przestrzeni poprzemysłowej. Podejmując się tego wyzwania mamy szansę przywrócić użyteczność miejscu, które kiedyś mieściło największą w Polsce hutę wyrobów walcowanych z miedzi i mosiądzu. Inwestycja typu brownfield to także ważny element strategii inteligentnego rozwoju miast i regionów, której chcemy być częścią. Wykorzystując nieużytki, zlokalizowane w granicach aglomeracji miejskich, możemy działać na rzecz zrównoważonego budownictwa, ale także dostarczać obiekty wspierające procesy last mile logistics i rozwój produkcji – mówi Bartłomiej Krawiecki, wiceprezes i COO w 7R

Katowicka inwestycja 7R zostanie oddana do użytkowania na koniec 2022 roku. Generalnym wykonawcą projektu jest STRABAG.

Obiekt charakteryzować się będzie możliwością wysokiego składowania – do 12 m, jak również możliwością wydzielenia mniejszych modułów, dzięki połączeniu dwóch rozwiązań – big box oraz city flex. W obu budynkach zostaną przygotowane nowoczesne powierzchnie biurowe realizowane zgodnie z zapotrzebowaniem najemców.

7R City Park Katowice I będzie usytuowany bezpośrednio przy węźle S86 oraz w sąsiedztwie drogi krajowej numer 79. Oprócz przestrzeni produkcyjno-magazynowej, z minimalnymi modułami 1 000 lub 3 200 mkw., projekt dostarczy zieloną, otwartą dla wszystkich strefę relaksu. Inwestycja zostanie poddana także ocenie w systemie BREEAM, potwierdzającym zastosowanie proekologicznych rozwiązań z obszarów efektywności energetycznej czy komfortu użytkowania budynku. By zmniejszyć poziom zużycia energii, w obiekcie zastosujemy między innymi oświetlenie LED, świetliki i destryfikatory. – powiedział Mateusz Gierka, Leasing Director w 7R

Realizacja obiektów na terenach niezagospodarowanych to także niejednokrotnie źródło historycznych, ciekawych odkryć. W trakcie prac budowalnych przy 7R City Park Katowice I deweloper odnalazł tzw. zgar (strata metalu powstająca w czasie procesów metalurgicznych), który został posadowiony w maju 1984 r. z okazji 150. rocznicy budowy i uruchomienia pierwszej w okolicy huty metali. Eksponat trafił już do Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024