Silesion.PL

serwis informacyjny

Spotkanie w Ministerstwie Sportu i Turystyki na temat modernizacji obiektów dla Warty Poznań

Warta Poznan przy Drodze Debinskiej 12

Warta Poznan przy Drodze Debinskiej 12

Ministrowie, przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, prezes PZPN i zastępca prezydenta Poznania wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się w Warszawie i było poświęcone modernizacji obiektów dla Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12.

– Spotkanie odbyło się z naszej inicjatywy i byliśmy jego organizatorem, korzystając z gościnności Ministra Sportu i Turystyki, pana Kamila Borniczuka. Głównym celem były rozmowy, które pomogą nam w znalezieniu źródeł finansowania dla realizacji projektu obiektu sportowego z funkcjami społecznymi dla piłkarzy, piłkarek i amp futbolistów Warty Poznań oraz sekcji szermierczej i tenisowej KS Warta – mówi Bartosz Wolny, prezes Warty Poznań S.A. – Zabiegaliśmy o to spotkanie od pewnego czasu. Cieszymy się, że doszło do skutku i były na nim obecne kluczowe osoby. Pełna planowana frekwencja świadczy o tym, że temat jest ważny i wspólnie mamy szansę zrobić coś naprawdę ciekawego.

Z zaproszenia Warty Poznań, reprezentowanej przez przewodniczącego rady nadzorczej, Marcina Janickiego i prezesa, Bartosza Wolnego, skorzystali m.in.: wspomniany Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Szymon Szynkowski vel Sęk, posłanka Jadwiga Emilewicz, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski i wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Włodzimierz Kocon.

– Po spotkaniu wychodzimy z przekonaniem, że nasza wizja budowy obiektu spełniającego funkcje sportowe, ale też społeczne, ma bardzo dużą szansę na realizację. Teraz skupiamy się nad ukończeniem etapu projektowania, który jest prowadzony wspólnie z PIM i POSiR. Niezależnie od tego staramy się o uzyskanie finansowania tej inwestycji. Padły już pierwsze deklaracje, więc patrzymy optymistycznie na kolejne kroki – podkreśla prezes Bartosz Wolny.

Goście usłyszeli od przedstawicieli Warty Poznań, że projekt modernizacji terenów przy Drodze Dębińskiej jest już zaawansowany i powinien zostać zakończony w wakacje. Uczestnicy spotkania bardzo dobrze odebrali koncepcję stworzenia centrum, w którym ważną rolę odgrywają funkcje sportowe, ale ważne są również idee obiektu otwartego, funkcjonującego cały rok, niezależnie od wydarzeń piłkarskich, tenisowych czy szermierczych. Całość ma się wyróżniać dzięki akcentom eko, a położenie w pobliżu terenów rekreacyjnych, parku, Wartostrady, będzie podkreślało zaangażowanie Klubu w zagadnienia związane ze zdrowym trybem życia i dbałością o środowisko naturalne.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024