Silesion.PL

serwis informacyjny

Maciej Żurawski piłkarzem Warty Poznań

Maciej Zurawski pilkarzem Warty Poznan fot. Klaudia Berda Warta Poznan

Maciej Zurawski pilkarzem Warty Poznan fot. Klaudia Berda Warta Poznan

Pomocnik reprezentacji Polski do lat 21, Maciej Żurawski przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Pogoni Szczecin do Warty Poznań, z którą podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku z opcję przedłużenia o 12 miesięcy.

Dla wychowanka toruńskich klubów, Elany i Włókniarza, to powrót do Warty Poznań. W najstarszym klubie piłkarskim stolicy Wielkopolski Maciej Żurawski występował już w drugiej części sezonu 2021/22, kiedy to na wypożyczeniu z Pogoni Szczecin rozegrał 15 spotkań w zielono-białych barwach. Tym razem przechodzi do klubu ze stolicy Wielkopolski już definitywnie. Podpisał dwuletni kontrakt, w którym zawarto opcję przedłużenia o rok, do czerwca 2025 roku.

– Maciej Żurawski to zawodnik dobrze znany naszym kibicom. Cieszymy się, że udało się pozyskać go na zasadzie transferu definitywnego. To jasny sygnał, że jako klub stawiamy na zawodników młodych o dużym potencjale – mówi Piotr Barłóg, pełnomocnik zarządu Klubu ds. sportowych. – Maciej nie tylko w barwach Warty Poznań udowadniał swoją wartość na boiskach Ekstraklasy. Jestem przekonany o tym, że potwierdzi to w tym sezonie i stanie się jednym z liderów naszego zespołu. Aklimatyzacja Macieja w drużynie na pewno będzie sprawna, a razem z kibicami  nie mogę się doczekać jego kolejnych występów w barwach Warty.

Przez ostatni rok 21-letni zawodnik występował w Pogoni Szczecin. Rozegrał 20 spotkań w PKO Bank Polski Ekstraklasie i zdobył w nich 3 bramki. Wystąpił m.in. w obu spotkaniach przeciwko „Zielonym”, które zakończyły się remisami 1:1. W sumie ma już na koncie 52 mecze i 4 gole w najwyższej lidze w kraju.

Maciej Żurawski jest też młodzieżowym reprezentantem Polski. Uzbierał dotychczas 23 mecze w barwach narodowych, w różnych kategoriach wiekowych. Strzelił 3 gole. Po raz ostatni zagrał w kadrze do lat 21 w marcu tego roku, kiedy to „Biało-czerwoni” zremisowali 1:1 z Węgrami.

– Bardzo się cieszę, że wracam do Zielonej Rodziny i po roku znów jestem w Warcie Poznań. Na pewno przychodzę po to, żeby nadal rozwijać się piłkarsko. Uważam, że w Warcie będę miał większe szanse na regularne granie i mam nadzieję, że w jak największym stopniu pomogę drużynie w osiąganiu sukcesów – mówi Maciej Żurawski, który zdążył już odbyć trening z drużyną trenera Dawida Szulczka. – W szatni znam większość chłopaków, a z nowymi zawodnikami na pewno szybko się poznamy i będziemy się dogadywali. Przez ostatni rok na pewno zmieniłem się, jeśli chodzi o moją psychikę. Jeszcze lepiej wiem, do czego chcę dążyć i myślę, że Warta Poznań jest idealnym miejscem do tego, żebym mógł osiągnąć ten cel. Jestem w stu procentach przygotowany do nowego sezonu, jestem zdrowy i już nie mogę się doczekać tego, kiedy ponownie zagram dla Warty.

Nowy pomocnik „Warciarzy” urodził się 22 grudnia 2000 roku. Pochodzi z Torunia. Ma 184 cm wzrostu, waży 77 kg. Jest trzecim nowym zawodnikiem w zespole, po wcześniejszych transferach Kamila Kościelnego i Dimitrisa Stavropoulosa. Ponadto Klub przedłużył też wypożyczenie Miłosza Szczepańskiego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author