Silesion.PL

serwis informacyjny

Luan Capanni nowym zawodnikiem Arki Gdynia

Luan Capanni nowym zawodnikiem Arki Gdynia

Luan Capanni nowym zawodnikiem Arki Gdynia

Brazylijczyk z włoskim paszportem, Luan David Capanni Dias, będzie występował w Arce Gdynia. 22-latek związał się z żółto-niebieskimi umową do 30 czerwca 2025 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Urodzony w Sao Paulo Capanni bardzo dobrze czuje się na pozycjach dziewięć i dziesięć. Ma ciekawe i bogate CV. Przygodę z piłką zaczynał w ojczyźnie jako gracz akademii Flamengo. Tam przechodził przez drużyny młodzieżowe, by w lipcu 2018 przykuć swoim talentem uwagę Lazio. Podczas roku gry w lidze młodzieżowej rzymskiej drużyny zdobył 13 goli w 19 meczach. W nagrodę Simeone Inzaghi dał Capanniemu zadebiutować w Serie A w ostatnim meczu sezonu 2018/19 przeciwko Torino.

Mimo iż chciano go w Rzymie zatrzymać, Luan na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do AC Milan. Kolejne 9 goli w 12 meczach potwierdziło jego umiejętności.

Po następnym roku na poziomie młodzieżowym, wszedł na dorosły szczebel piłkarski. Na jego drodze stanęły jednak kontuzje, po których próbował wrócić do regularnego grania. Jako zawodnik Rossonerich przez następne 1,5 roku był wypożyczany. Najpierw do hiszpańskiego Racingu Santander, potem do włoskich: Viterbese i Grosseto, w których na poziomie Serie C rozegrał łącznie 31 meczów i zdobył 3 bramki. Ostatnio był zawodnikiem portugalskiej Estreli Amadora. To stamtąd z wypożyczenia wrócił do Mediolanu, a teraz trafia do Arki Gdynia.

– Stale szukamy nowych możliwości transferowych, które są w zasięgu finansowym i sportowym Arki. W przypadku tego transferu dodatkowo cieszy fakt, że Luan jest ciągle rozwojowym zawodnikiem. Na takich piłkarzy chcemy stawiać w Gdyni – mówi Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia SA.

Urodził się w Brazylii, lecz dzięki swoim korzeniom posiada też włoski paszport. Wyraził nawet zainteresowanie grą dla Azzurri w przyszłości.

Do Gdyni przeprowadza się na zasadzie transferu definitywnego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024