KSW 79 już w lutym w Libercu. Czołowi ciężcy z Europy jadą do Czech!

Czolowi ciezcy z Europy jada do Czech KSW 79 juz w lutym w Libercu

Już w lutym organizacja KSW po raz pierwszy zawita ze swoim wydarzeniem do Czech. Gala KSW 79 odbędzie się w Libercu, a fani będą mogli obejrzeć prawdziwy najazd zawodników królewskiej kategorii wagowej. Phil De Fries (22-6, 1NC, 5 KO, 13 Sub), mistrz wagi ciężkiej, stanie do kolejnej obrony pasa. W okrągłej klatce pojawi się również jeden z najlepszych polskich kickboxerów, Arkadiusz Wrzosek (1-0, 1 KO) i numer cztery wśród zawodników wagi ciężkiej KSW, Michal Martínek (10-4, 6 KO, 1 Sub). Pierwsza gala KSW w Czechach odbędzie 25 lutego. Bilety na galę KSW 79 już w sprzedaży na eBilet.pl.

Od roku 2018 Phil De Fries jest niekwestionowanym królem wagi ciężkiej KSW. Tytuł zdobył pokonując Michała Andryszaka, a następnie obronił go siedmiokrotnie. Anglik na swoim koncie ma zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak: Michał Kita, Karol Bedorf, Tomasz Narkun czy Darko Stosić. W ostatnim boju, do którego doszło na gali KSW 74, Phil już w pierwszej rundzie rozprawił się z Ricardo Praselem. De Fries jest na fali dziesięciu wygranych z rzędu. Niepokonany pozostaje od roku 2017 i jest najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii organizacji KSW.

Arkadiusz Wrzosek ma za sobą świetny debiut w KSW. W sierpniu na gali KSW 73 zderzył się z Tomaszem Sararą i po efektownym, brutalnym pojedynku rozbił go pod koniec trzeciej rundy. Starcie zostało wybrane walką wieczoru, a zawodnicy nagrodzeni bonusami. Dla Arkadiusza pojedynek w KSW był nie tylko debiutem w organizacji, ale również w zawodowym MMA. Wcześniej Wrzosek zdobył pokaźne doświadczenie w sportach uderzanych. Dzierżył tytuł amatorskiego mistrza świata w K1, mistrza Europy w muay thai oraz zdobył wiele medali mistrzostw Polski w tych dyscyplinach sportu. Jest byłym mistrzem organizacji Fight Exclusive Night oraz byłym zawodnikiem prestiżowej marki Glory, w której między innymi znokautował prawdziwą legendę kickboxerskich ringów, Badra Hariego.

Michal Martínek to były mistrz wagi ciężkiej czesko-słowackiej organizacji Oktagon MMA. W KSW zadebiutował w czerwcu na gali z numerem 71. Jego rywalem był Filip Stawowy, którego Martínek rozbił na pełnym dystansie. Popularny „Czarnobrody” w październiku wszedł ponownie do okrągłej klatki i tym razem pokonał jednego z najbardziej doświadczonych polskich zawodników wagi ciężkiej, Daniela Omielańczuka. Martínek ma w swoim rekordzie dziesięć wygranych. Sześć z nich zdobył nokautując przeciwników, a cztery razy dokonał tego już w pierwszej rundzie.