Silesion.PL

serwis informacyjny

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk znów pomaga ze Szlachetną Paczką

Legenda polskiego i światowego boksu Krzysztof „Diablo” Włodarczyk po raz kolejny włączył się w inicjatywę niesienia mądrej pomocy w Szlachetnej Paczce. Pięściarz od wielu lat udowadnia, że potrafi toczyć walki – nie tylko o zwycięstwo na ringu, ale także o lepszą przyszłość dla najbardziej potrzebujących. Sportowiec przygotował paczkę dla pani Anety i jej dzieci – jednej z tysięcy rodzin, do których dotarli w tym roku wolontariusze Szlachetnej Paczki. Ty też wciąż możesz pomóc  ponad 500 rodzin czeka na pomoc na www.szlachetnapaczka.pl

– W Szlachetnej Paczce wziąłem udział, bo lubię ludzi, lubię pomagać – powiedział Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. – Pomaganie jest czymś fajnym, co daje nam radość, wolność ducha.  

Weekend Cudów, kiedy to mądra pomoc trafi do potrzebujących, już 7 i 8 grudnia, natomiast wciąż ponad 500 rodzin nie ma swojego darczyńcy. Może nim zostać każdy – wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl i wybrać jedną z rodzin potrzebujących oraz przygotować dla niej pomoc wraz z bliskimi i znajomymi. Paczki powinny trafić do rodziny w najbliższą sobotę lub niedzielę. 

Walka o ludzkie dobro 

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk wspiera Szlachetną Paczkę od dawna. W zeszłym roku sportowiec przygotował dedykowaną pomoc dla samotnej pani Ireny, natomiast kilka lat temu przekazał na licytację swoje rękawice bokserskie, w których trenował do słynnego starcia z Rachimem Czaczkijewem. Federacja WBC uznała tę walkę za najbardziej dramatyczny pojedynek bokserski roku. Dochód z licytacji wyjątkowych rękawic został przeznaczony na wsparcie Szlachetnej Paczki. 

https://www.youtube.com/watch?v=mapA4MZ0OYg

W tym roku „Diablo” pomaga pani Anecie, na której ciąży obowiązek utrzymania całej rodziny. Kobieta pracuje jako opiekun medyczny, jednak trudno jej w pojedynkę zaspokoić podstawowe potrzeby dorastających córek. Po odliczeniu kosztów wynajmowanego mieszkania i spłaty zaciągniętego kredytu na życie pozostaje im 243 zł na osobę – niespełna 8 zł na dzień. Pani Aneta robi wszystko, co w jej mocy, by zapewnić swoim córeczkom lepsze warunki i dobry start w dorosłość. Za niedługo skończy studia medyczne, dzięki którym ma nadzieję znaleźć lepiej płatną pracę. 

– Wiadomo, że kiedy kupujemy dane rzeczy, dane produkty czy sprzęty, to tak naprawdę nie zawsze wiemy, gdzie te rzeczy idą – tłumaczy „Diablo”. – Tutaj dokładnie te rzeczy, które zostały spakowane i oplombowane trafią do pani Anety, która potrzebuje pomocy. 

W paczce od Włodarczyka znalazł się nie tylko zapas żywności oraz środków czystości, które pomogą rodzinie zaoszczędzić trochę funduszy przez najbliższe miesiące, ale także nowa lodówka – ich obecna była nieodwracalnie uszkodzona, wyciekała z niej woda.  

Dziecięce oblicza ubóstwa – Raport o Biedzie 2019 

Według najnowszego Raportu o Biedzie – corocznej publikacji przygotowywanej przez Szlachetną Paczkę – w Polsce wciąż przybywa osób żyjących na skraju ubóstwa. W zeszłym roku ponad 2 miliony osób balansowało na granicy biologicznego przetrwania. Wśród nich znalazło się blisko pół miliona dzieci. To właśnie one narażone są na tzw. biedę dziedziczoną. 

– Dzieci wychowywane w warunkach wykluczenia społecznego, internalizują biedę jako podstawowy wymiar swojego świata. Nie mają aspiracji, nie zdobywają wykształcenia – najczęściej powtarzają schemat odtwórczy wobec życia rodziców. Są przegrane już na starcie: wykluczenie z szansy zdobycia edukacji pozbawia ich możliwości wejścia na drogę awansu społecznego i przerwania “sztafety pokoleń” – zauważają twórcy Raportu.  

Ty też możesz pomóc tym, którym zabrakło szczęścia 

Już niebawem, 7-8 grudnia, w całej Polsce odbędzie się Weekend Cudów. Przez dwa dni wolontariusze ponownie odwiedzą tysiące rodzin w najdalszych zakątkach kraju, wręczając im przygotowane przez darczyńców paczki. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl wciąż znajdują się rodziny, które czekają na pomoc w tej edycji programu. Darczyńcą może zostać każdy. Wystarczy wejść na stronę, zapoznać się z historią i potrzebami wybranej rodziny i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi przygotować paczkę. 

– Kiedyś sąsiad do sąsiada podchodził i prosił o szklankę cukru, mąki, jajka – cokolwiek. Dzisiaj jesteśmy zamknięci, odizolowani, nie szukamy przyjaźni czy nawet koleżeństwa – podkreślał Włodarczyk. – Trzeba mieć tę chęć pomagania w sobie.  Pomyśl o tych, którym zabrakło szczęścia – możesz im pomóc. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023